Teadlaste Öö festivali raames tutvustavad Tartu Ülikooli loodusteadlased oma põnevat igapäevatööd. Osaleda saab õpitubades ning ekskursioonidel, orienteeruda, kuulata välkloenguid ning külastada näitusi.
- Keskkonnaharidus
- 25. september 2017
Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis toimub 27. septembril kell 17.30 vestlusõhtu "Eesti metsade lugu: metsateaduse, metsaseaduse ja metsamüstika ristteel". Teema üle arutlevad Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita ja Tartu Ülikooli looduskaitsebioloogia juhtivteadur Asko Lõhmus.
29. septembril kella 17.30-22.30 saab Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis külastada näitust "Kaitstud taimed" ning uurida, miks ja kuidas kaitstakse ohustatud taimi. Kell 17.30 ja 18.30 toimuvad teemaekskursioonid botaanikaaia avamaal ning kell 19.30 saab osaleda ekskursioonil kasvuhoones. Oma teadmised saab proovile panna viktoriinil.
29. septembril kella 18.00-22.00 on Tartu Ülikooli Vanemuise 46 õppehoones uksed avatud kõigile huvilistele. Kaasa saab lüüa õpitubades ja kogu õppehoonet hõlmavas orienteerumismängus "Teadlase jälgedes!". Loodusmuuseumi elavnurgas näidatakse eksootilisi lemmikloomi: madusid, ämblikke ja gekosid. Zooloogid pakuvad maitsta putukaid ning avavad liblikaaia. Geograafide juhendamisel saab teha keskkonnamõõtmisi. Avatud on ka lastenurk ning kohvik STEP UP.
Kell 19.00 ja 20.00 toimuvad loodusmuuseumis 3-minutilised välkloengud Tartu Ülikooli teadlastelt. Geoloog Mare Isakar räägib võltsitud kivististest, linnuökoloogia teadur Marko Mägi linnaloomadest ning geograaf Rein Ahas Eesti rahvastikugeograafia äärmustest jaanipäeva ja laulupeo näitel.
Kõik üritused on tasuta!
Teadlaste Öö tegevusi viivad läbi TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed ning TÜ zooloogia ja geograafia osakonnad.
Üritused kuuluvad kõikjal Euroopas toimuva projekti European Researchers’ Night programmi.
Täpsem info Teadlaste Öö festivali kohta www.teadlasteöö.ee.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta