Pühapäeval, 22. septembril toimub AHHAA keskuses Teadlaste Öö Festivali avaüritus – teaduskonverents „Sina oled katsejänes“, kus mainekad teadlased arutlevad, kuidas ja milliste vahenditega meid igapäevaelus mõjutada püütakse ja millistes eksperimentides me eneselegi teadmata ise katsejänesteks võime olla.
- Keskkonnaharidus
- Kai Kaljumäe, AHHAA keskus
- 18. september 2013
„Meile meeldib mõelda, et oleme oma valikutes sõltumatud ja teeme otsuseid lähtuvalt vajadustest – tegelikult mõjutab ümbritsev meid rohkem kui oskame arvata. Pühapäevane konverents aitab teadvustada paljusid välismõjusid ja mõjutusvahendeid, mida kasutavad näiteks meedia või kommertssektor, et suunata meie igapäevast tegevust,“ räägib konverentsi projektijuht Liisa-Riin Stalde.
Konverentsil jagavad oma teadmisi emeriitprofessor Marju Lauristin, turundusekspert Rando Rannus, kes selgitab internetiturunduse tööpõhimõtteid, psühhofarmakoloog ja käitumise regulatsioonimehhanismide uurija Jaanus Harro, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning muusikapsühholoogiaga tegelev Hendrik Saare, kes uurib, kuidas tarbijat muusikaga mõjutatakse.
Lisaks ettekannetele ootavad konverentsil osalejaid teaduslikud, ent lõbusad vahepalad AHHAA teadusteatri meeskonnalt.
„Selle aasta konverents erineb eelnevatest ettekannetele järgneva väljasõidu poolest. Külastatakse põnevaid kohti, kuhu igapäevaselt nii kergesti ei pääse. Osalejad saavad valida, kas vaadata ideede teokssaamist Protolabi peenmehhaanika töökojas, uurida tõsise teadustöö tagamaid TÜ Eesti Geenivaramus või hoopis piiluda tulihingelise lemmikloomakasvataja Kristin Tõnise igapäevaellu,“ kommenteerib Stalde.
Konverents toimub Teaduskeskus AHHAA lektooriumis (Sadama 1, Tartu) pühapäeval 22.09 algusega kell 9.30. Sissepääs konverentsile on kõigile tasuta, kuid kuna osalejate arv on piiratud, on vajalik ennast eelnevalt registreerida. Konverentsile pääseb 150 huvilist ning oma osalemissoovist saab teada anda elektroonilise registreerimisvormi kaudu, mille leiab sellelt internetiaadressilt.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta