11. oktoobril toimub Narvas esimene Ida-Virumaa TEDx konverents, mille põhifookuses on kolm teemat: start-up´id ja ettevõtlikus, loovus ning linnaruum. Kõnelejate seas leiab nii aktiivseid kodanikuühiskonna tegijaid, noori ettevõtjaid kui ka loomeinimesi.

Üles astuvad Eesti tuntud moekunstnik ja taas- ja uuskasutatud riiete disainer Reet Aus, noor ambitsioonikas Lasnamäe aktivist ja linnalaborant Maria Derlõs, pikalt Venemaal tele-ja raadiomaastikul töötanud, nüüd kohaliku Sky Raadio uudistetoimetaja Natalja Minajeva, rahvusvahelise teenusedisaini büroo Brand Manual üks asutajatest Kaarel Mikkin, tundud äri- ja spordimees Vladimir Vološin ja paljud teised huvitavad kõnelejad.

Konverents on suunatud Ida-Virumaa kohalikele inimestele ja regiooni külalistele. TedxNarva toimub kahes keeles: – eesti ja vene keeles. Konverentsi osalustasu on 7 € ning registreerimine on avatud.

TEDx on inspiratsioonikonverents, kus astuvad üles säravad inimesed väga erinevatelt elualadelt: mõtlejad, loojad, tegutsejad, kel on ideid, mis väärivad jagamist. TEDxNarva toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis ja jääb lõpetama Narva ettevõtlusnädala kava.