Tallinna Tehnikaülikooli 100. juubeli auks valmis teledokumentaal „Mõistuse ja käega: 100 aastat innovatsiooni“, mis meenutab põnevamaid ja olulisemaid sündmusi ülikooli ajaloos, räägib selle inimestest ning vaimsusest ja vaatab õppeasutuse innovaatilisse tulevikku.

Väärika juubeli puhul on põhjust heita pilk tehnikaülikooli ajaloole, Eestile ning maailmale antud panusele, ülikoolis toimunud tormilistele arengutele ning arutleda ka tuleviku üle.

Filmis räägivad oma mälestustest ja ülikoolist teiste hulgas Tallinna Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, ülikooli õppeprorektor Hendrik Voll, materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi direktor Malle Krunks, inseneriteaduskonna emeriitprofessor Karl Õiger ja energiatehnoloogia instituudi direktor Andres Siirde.

Tänu värvikatele arhiivikaadritele, fotodele ja tänapäeva dokumentaalkaadritele rändab saade ajas, luues paralleele mineviku, oleviku ning tuleviku vahel.

Dokumentaali tele-esilinastus on täna, 16. septembril algusega kell 20.05 ETVs.

Filmi tootis Black Plastic Media Productions OÜ, režissööride Maria Uppini ja Robi Uppini käe all.

Tallinna Tehnikaülikool on Eesti tehnika- ja IT-teaduse ning -hariduse lipulaev, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses. Eesti ainsa tehnoloogiaülikooli unikaalsus peitub valdkondade sünergias, mis aitab kaasa uute ideede sünnile. Sel aastal tähistab ülikool 100. aastapäeva.