Tere, armas lugeja! Oled praegu väga tähtsa sündmuse tunnistaja, kuna see kirjatükk on minu blogi esimene sissekanne. Ka sinul on siin suur roll (kui sa ise tahad), varsti räägin sellest lähemalt.
- Tarbimine ja tervis
- Laura Nirgi, Bioneeri Kompostiussi blogi
- 19. jaanuar 2015
Saame tuttavaks!
Mina olen Laura, olen 22-aastane ja praegu õpin Tallinna ülikoolis referent-toimetaja eriala teisel kursusel. Kuna olen lapsepõlve veetnud Rakvere lähedal maal ja üles kasvanud lehmade, kanade, koerte ja kassidega, siis on mulle väga hingelähedased teemad loodus ja maaelu.
Igal võimalusel sõidan linnast ära – vabal ajal meeldib mulle käia matkamas ja koos elukaaslasega ka kalal. Lisaks sellele meeldib mulle raamatuid lugeda, head süüa teha ja käsitööga tegeleda. Viimasel ajal on mind hakanud huvitama ka aiandus, kuna mul on plaanis pärast kooli lõpetamist maale kolida ja loomulikult tahaksin võimalikult palju puhast ja head toitu endale ise kasvatada. Nüüd olemegi jõudnud punktini, miks selline blogi on sündinud.
Mis on selle blogi eesmärk?
Blogi eesmärk on tutvustada kõike (vermi)kompostimisega seonduvat ja ise seeläbi areneda. Mul on plaanis kirjutada kompostiussidest, kompostimisest üldiselt, veidi taimede kasvatamisest ja sekka ka mõnest muust keskkonnahoiuga seotud huvitavast teemast.
Lisaks on mul kavas teha eksperiment, kus kasvatan taimi erinevate mullasegude sees, näiteks vermikompostis, tavalises õuekompostis, lihtsalt mullas, keemiliste väetistega segatud mullas, ja uurida, kas tõesti on vermikompost taimede kasvatamiseks parim. Kuna see blogi sai alguse tänu vihmaussikompostri soetamisele, siis soovin külastada ka vihmaussikasvatajaid üle Eesti ja neid siin blogis tutvustada.
Miks ma kirjutamiseks sellise teema valisin?
Sellest teemast kirjutamine tuli mulle mõttesse pärast seda, kui olin endale koju vihmaussikompostri soetanud ja avastasin, et väga paljud ei teagi, mis on vermikompost ja et ka toas on võimalik aasta ringi oma toidujäätmeid kvaliteetseks kompostiks muuta. Samuti on sellel teemal eestikeelset infot vähe leida. Nii ma mõtlesingi, et oleks tore vermikompostimise teemat teistelegi tutvustada ja oma kogemusi jagada. Olen ka keskkonnasäästliku mõtteviisiga inimene ja kompostimine on üks paljudest võimalustest, kuidas oma ökojalajälge vähendada.
Kuidas sina saad mind aidata?
Nagu ma juba varem mainisin, on sinul - armas lugeja - selles blogis suur roll täita. Nimelt ootan ma sinu ettepanekuid, millest täpsemalt ma võiksin edaspidi kirjutada, ja küsimusi, mis sul kompostimisega seoses on tekkinud. Püüan võimalikult paljude ettepanekutega arvestada ja leida vastused sinu küsimustele. Kuna ma olen täiesti algaja potipõllumees, siis loodan, et sa tahad mind juhendada taimekasvatamise eksperimendis ja mulle oma näpunäiteid jagada. Seda aga siis, kui ma selleni olen jõudnud.
Mis edasi?
Järgmises postituses tutvustan sulle lähemalt vihmaussikompostrit, räägin selle tööpõhimõttest ja jagan pilte.
Järgmise kohtumiseni!
www.bioneer.ee/tegutse/kompostiussiblogi
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta