Naiste tugikeskuste teenused Virumaal, Järvamaal ja Viljandimaal on ohvriabi seaduse tähenduses liitteenused, mille eesmärk on aidata kaasa naistevastase vägivalla ohvriks langenud naise vägivallast pääsemisele ja iseseisva toimetuleku saavutamisele, pakkudes turvalist keskkonda ja nõustamist ning vajaduse korral turvalise ajutise majutuse teenust nii naisele kui temaga kaasas olevatele lastele. 

Keskuste kohta saab infot nii veebilehelt, kirjutades kui ka helistades:

  • Virumaa Naiste Tugikeskus - virunaistetugi.ee, virunaistekeskus@gmail.com56 29 77 45;
  • Viljandimaa Naiste Tugikeskus - viljandinaistetugi.eu, viljandinaistetugi@gmail.com, 58 05 05 35;
  • Järvamaa Naiste Tugikeskus - jarvanaistetugi.ee, jarvanaistekeskus@gmail.com, 581 33 755.

"Me oleme pidevalt otsinud annetusi nii tugikeskuses majutusel viibivatele naistele kui ka neile, kes saavad meie kaudu teisi teenuseid.  Samuti oleme otsinud annetusi tugikeskuse sisustamiseks," selgitab Bioneerile keskuste juhataja Merle Albrant. 

"Pidevalt on vaja korraliku voodipesu, sh tekke ja patju, hommikumantleid. Vahel on vaja ka madratseid juurde.  Majutusel olevale naisele ja lastele peame otsima hügieenitarbeid (šampoone, seepe, hügieenisidemeid, lastele mähkmeid jne).  Lastele on vaja ka mänguasju, raamatuid, värvimiseks pliiatseid ja värviraamatuid. Me võtame vastu ka kasutatud asju, kuid need peaksid olema ikka terved ja puhtad. Tihti vajavad naised ka toiduabi ning seetõttu on eriti teretulnud need toiduained, mis ei rikne kiiresti," lisab Merle Albrant.

Kui keegi soovib annetada, on alati hea helistada otse tugikeskuse telefonile ja küsida, mida on keskusel vaja.   

Kui keegi soovib rahalist annetust teha, saab ta kanda annetuse otse tugikeskusele: 

  • Virumaa Naiste Tugikeskus MTÜ arveldusarve on Swedbank a/a EE722200221056392130;
  • Viljandimaa Naiste Tugikeskus MTÜ arveldusarve on Swdbank a/a EE432200221048794157;
  • Järvamaa Naiste Tugikeskus MTÜ arveldusarve on SEB pangas a/a EE441010220239570223.

Soovi korral võib inimene annetust tehes märkida, milleks ta soovib, et seda annetust kasutataks. Tavaliselt läheb raha naiste ja nende  laste psühholoogilise nõustamise eest tasumiseks, kuna vajaduse selle järgi on väga suur.