Nüüd on Bioneeri lugejatel võimalik annetades kaasa aidata ka Bioneeri vabatahtlike tegutsemisele ja meie projektide teostumisele. 

Kuidas annetada?

Annetada saab vajutades annetamiste lingile artiklite lõpus või ka otse MTÜ Ökomeedia annetuste kogumise kontodele: SEB EE261010000006988226 või SWEDBANK EE152200221034620633.

Oleme tänulikud ka väiksemate annetuste eest!

Bioneeri vedav MTÜ Ökomeedia kuulub tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja.

Annetuskeskkonna loomist rahastasid regionaalministri valitsemisala ja KÜSK. 

Mida peaks teadma annetaja?

Eesti maksusüsteem soosib annetuste ja kingituste tegemist avalikes huvides tegutsevatele heategevuslikele organisatsioonidele, kes on kantud valitsuse tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja. MTÜ Ökomeedia kuulub sellesse nimekirja.

Annetada võib muidugi ka tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja mitte kuuluvale organisatsioonile, ent siis ei saa eraisik annetust lihtsalt oma maksustatavatest tuludest maha arvata.

See tähendab, et vaid sellesse nimekirja kuuluvale organisatsioonile tehtavad annetused on maksuvabad juriidilistele isikutele.

Annetatud summad saab maha arvata ka eraisik oma maksustatavatest tuludest pärast teisi mahaarvamisi (elatised, koolituskulud, laenuintressid jms) vastavalt deklaratsiooni esitamise korrale.

Eraisikule on mahaarvamiste piirmäär 5% tuludest pärast teisi mahaarvamisi ja annetused deklareeritakse koos tuludega. Kui annetuse saaja on edastanud maksuametile annetaja isikukoodi (tasub märkida nt ülekande kirjelduses), kajastub see eeltäidetud tuludeklaratsioonis; kui mitte, võib maksuamet küsida dokumentaalset tõestust selle annetuse kohta, mis te oma tuludeklaratsiooni kirjutate.

Juriidiline isik peab iga aasta lõpus valima, kas tehtud annetuste puhul arvestab ta piirmäära 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% sama aasta sotsiaalmaksuga maksustatavatest väljamaksetest (palgafondist). Annetused deklareerib annetaja igakuiselt vormil TSD lisa 5 (TuMs §49), mis nt koos maksekorraldusega ongi tehingu aluseks ja tõestuseks. Soovi korral võib sõlmida lepingu, arvet annetuse kohta oleks natuke narr küsida, sel juhul on tegu juba teenuse tunnustega.

Miks just Bioneer?

Kodanikumeediaportaal Bioneer tegeleb keskkonnateemade kajastamisega vabatahtlike kaasabil.

Bioneer edastab uudiseid ja artikleid, koondab teiste keskkonnakanalite uudiseid, vahendab keskkonnateemalist sotsiaalmeediat ja keskkonnablogisid. Ka Bioneeri kalender on kuulutajatele tasuta.

Bioneer on 2008. aasta maist tegutsenud keskkonnaportaal, mida veab mittetulundusühing Ökomeedia. Bioneeri missiooniks on eestimaalaste keskkonnateadlikkuse edendamine.

Bioneeril on kuus umbes 25 000 - 40 000 külastajat, kest teevad 90 000 - 150 000 klikki. Läbi aegade on meil keskkonnateemade edastamisega tegelenud ligikaudu 200 vabatahtlikku, palgalisi töötajaid on olnud 1-3.

Oleme aastate jooksul avaldanud ligikaudu 15 000 keskkonnateemalist artiklit - lisame uusi artikleid igal tööpäeval.

Bioneeri toimetus kasutab annetusrahasid portaali ülalpidamiskuludeks ja vabatahtlike koolitamiseks, et jätkata oma lugejate järjepidevat keskkonnateemalist harimist.

Annetades Bioneerile toetate nii keskkonda kui kodanikumeediat. 

Mida veel saab ära teha?

Bioneer.ee toetab kodanikuajakirjanduse väljaandena aktiivset eluviisi, keskkonnahoidu ja arutlevat ühiskonda. Eeskätt vabatahtlike kirjutajate kaasabil valmiva väljaandena kutsume oma meeskonda kõiki huvilisi, kel soov testida end ajakirjaniku rollis, meeskonnatöös või probleemidele lahenduste otsijana.

Bioneeri vabatahtlike koolitamist toetab KÜSK.