Kuidas elada nii, et ei peaks oma elu raiskama ebaõnnestumistest või negatiivsetest emotsioonidest ülesaamisele? Kuidas muuta oma hoiakuid ja harjumusi? Kuidas vabaneda häirivatest mõtetest?

Paljud ütlevad, et see ei ole võimalik. Oma iseloomu ei saa muuta. Tuhanded inimesed, kes on osalenud Ingvar Villido Teadliku Muutuse Kunsti kursustel võivad kinnitada, et see on võimalik. Teadliku Muutuse Kunst annab inimesele teadmised ja oskused oma hoiakute ja harjumuste ümber kujundamiseks, et tegutseda tulemuslikult ja leida paremad lahendused elus ette tulevatele olukordadele.

Meie suur unistus on ehitada valmis Lilleoru Teadliku Muutuse Kunsti Kool, et tuua need kasulikud teadmised veel rohkemate inimesteni, kes seda vajavad.

1. Kuidas saad meid aidata?

Soovime koguda 20 000 eurot, et panna uuele koolimajale aknad ette. Täpselt kaks aastat tagasi alustasime hoone vundamendi ehitusega. Selle talve eesmärgiks on majakarp kinni saada. Et eesmärk teostuks palume sinu abi ja panust kooli akende soetamiseks. 

Soovime avada Teadliku Muutuse Kunsti Kooli 2018. aastal kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Kool peab õigeks ajaks valmis saama, sest samal suvel toimub Lilleorus rahvusvaheline Ökokogukondade Konverents.

Kuidas ehitame?

Teadliku Muutuse Kunsti Kool on suurim roopakkidest ehitis Eestis ja esimene selletaoline avalik hoone kogu maailmas. Koolihoone kandekonstruktsioon on Põhuteatri taaskasutatud liimpuittaladest. 2011. aastal kogusime kolme nädalaga ligi 50 000 eurot, et säästa Põhuteatri karkassi prügimäele sattumast ja tõime lahti võetud talad Lilleorgu.

Kooli rajame annetuste ja ühistöö baasil - talgute korras ja nädalavahetustel. Alates 2011. aastast on Teadliku Muutuse Kunsti kooli ehitusse panustanud üle 400 eraisiku ja ettevõtte ning vabatahtlikud on panustanud kokku üle 20 000 töötunni. MTÜ Lilleoru on sellele lisaks aastatel 2011-2015 enda poolt ehitusse investeerinud ligi 70 000 eurot.

Teadliku Muutuse Kunsti Kooli arhitektid on Sven Koppel ja Ain Padrik, insener Kerti Rand, sisekujunduse autor on Tea Tammelaan. Ehitusjuhiks on Mäger Ehitus OÜ, ehitusjärelevalvet teeb Jürgen Kallo. Kõigi nende töö on olnud vabatahtlik. Erinevates lõikudes oleme kaasanud ja kaasame teisigi oma valdkonna eksperte.

Mis hoonesse tuleb?

• suur liigendatav saal (133 m2), väiksem seminariruum ning raamatukogu;

• söögisaal-kohvik ja köögikompleks; 

• loodusteraapiate tuba, loovtöötubade ateljee ning keraamikaateljee;

• infopunkt, pood, laste mängutuba, kontor;

• pesemisvõimalused külastajatele; 

• hoone pindala on kokku 1000 m2. 

Järgmises etapis ehitame välja külgtiiva, kus asuvad külalistoad. Maja ümber rajame suure permakultuuri-aia.

Mida plaanime teha sellel talvel?

Tänaseks on püsti ja katuse all hoone põhiosa karkass ning roopakkidest üles laotud läänesein. Eesoleval talvel on meil plaanis:

•laduda üles roopakkidest kõik seinad ja soojustada katused;

•jätkata vaheseinte ehitust;

•paigaldada kommunikatsioonid hoone teise korruse põrandasse;

•paigaldada aknad.

Hooandja kampaania raames kogume raha akende ostmiseks ja paigaldamiseks. Vajaminev summa on 20 000 eurot. See summa ei ole väike, kuid ka maja on suur ja valgusküllane: hoone põhiosas on kokku 41 akent, mille pindala on kokku 100m2. Plaanime osta ja paigaldada kolmekordsed puit-alumiinium aknad. Otsustasime sellise lahenduse kasuks, et tagada hoone hea soojapidavus ning akende võimalikult pikk eluiga. 

Mis koht on Lilleoru?

Lilleoru keskus asub Aruvalla külas Rae vallas Harjumaal. Kõik Lilleorus on loodud siin õppimas käivate inimeste poolt. Siinseid tegevusi korraldab MTÜ Lilleoru, kuhu on tänaseks koondunud ligi 100 inimest. Siinne paik sai alguse enam kui 20 aastat tagasi Ingvar Villido algatusel ja käputäie inimeste toel, kes ehitasid esimese maja ning hakkasid rajama Elulille parki.

Lilleoru tegevuste keskmes on Teadliku Muutuse Kunsti õpetus, mis annab inimesele teadmised ja oskused  oma hoiakute ja harjumuste ümber kujundamiseks, et tegutseda tulemuslikult ja leida paremad lahendused elus ette tulevatele olukordadele.   

Aita täituda meie suurel unistusel avada Lilleorus ainulaadne koolimaja, mis saab olema suureks toeks paljudele inimestele teadlikuma elu elamisel!

MTÜ Lilleoru kuulub tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja. NB! Selleks, et meile Hooandja kaudu tehtud annetustelt tulumaksu tagasi saada, pead tehtud annetuse tuludeklaratsiooni ise lisama.