Meil on hea meel kutsuda Teid osalema konverentsile "Toidu-urbanism - jätkusuutlik linn". Rahvusvaheline ja interdistsiplinaarne konverents toiduvõrgustike ja -maastikega seotud teemadel toimub 18-20. aprillil 2018 Tartus! Korraldajateks Eesti Maastikuarhitektide Liit ja Üleminekulinnade liikumine Elav Tartu.

Üritus on suunatud linnaametnikele, erialaspetsialistidele, kohalikele mahetoidutootjatele (k.a linnaaednikele) ja neile, kes usuvad, et teadlikkuse kasvatamisega suudame Eesti Ökoriigi ideele lähemale viia.

PROGRAMM:
18. ja 19. aprillil toimub Athena keskuses konverentsi paneeldiskussioonide ja loengute osa ning kohalike mahetootjate toodete degusteerimine.  
20. aprillil toimub ekskursioon Tartu produktiivsetel linnamaastikel ja väliruumiaktsioon Tartu taskupargis, kuhu istutatakse üheskoos viljapuid ning hiljem õhtune pidulik kokkuvõttev üritus. Uuri programmi lähemalt siit.

Pärast konverentsi koostatakse kogutud informatsioonist teemakohane avalik brošüür ja lühifilm. 

Saadaval sooduspiletid!

Konverentsi põhiline eesmärk on tõsta teadlikkust kohalike toiduvõrgustike olulisusest, linnapõllumajandusest ja -aiandusest ning jätkusuutlikust linnaplaneerimisest. Peamised teemad keskenduvad linna toiduvõrgustike teadlikule planeerimisele, poliitikakujunduse mõjutamisele ja olemasolevate toidumaastike mitmekesisuse väärtustamisele. Konverentsil esinevad kümnest välisriigist pärit teadlased, ametnikud, organisatsioonide eestvedajad, ministeeriumide esindajad, aktivistid, maastikuarhitektid, arhitektid ja planeerijad. Vaata esinejaid siit.

Kohtumiseni juba kuu aja pärast!