Detsembri lähenedes kutsuvad toidupangad häid inimesi, kes ei pea paljuks kinkida mõned tunnid oma isiklikust ajast, tulema kauplustesse appi toidukogumispäevi läbi viima. Registreerumine on alanud. Kui kõik vahetused täituvad, kujuneb sellest vabatahtlike osavõtu poolest uus rekord.

Eesti Toidupanga hinnangul on Eestis oluliselt üle 100 000 inimese, kellel on raskusi igapäevase toidu hankimisega. Peredes, mis elavad absoluutses vaesuses, kas kasvab 45 000 last. Nende perede vajadusi silmas pidades on alustanud Eesti toidupangad traditsioonilist jõulukampaaniat, et koguda kõige vaesemate lastega perede tarvis lisakogus toidukaupa. Kaup jagatakse laiali jõuluajal.

Registreerumiskeskkond on leitav aadressilt osale.toidupank.ee

Registreeruda saab nii üksikisiku kui grupina, mis avab ettevõtetele, sõpruskondadele jt hea võimaluse jõulueelses ajas koos midagi head ning ülimalt toredat ära teha.

„Arvestades, et töö käib kahes vahetuses – kell 12-15 ja 15-18 – on kahe nädalavahetuse peale kokku vaja 17-sse kauplusesse 1000–1300 vabatahtlikku abilist,“ arvutab vabatahtlike koordinaator Ines Jakobson. „Need inimesed aitavad meil jagada infot ning võtavad vastu poekülastajate poolt annetatavat toidukaupa. Iga kätepaar on väga oluline,“ rõhutab tarmukas naine, kes on osalenud pea kõikidel senistel toidukogumistel.

Toidukogumispäevad toimuvad 8.–9. ja 15.–16. detsembril.

Tallinnas: Haabersti Rimi, Sõpruse Rimi, Ülemiste Rimi, Lasnamäe Cenrtumi Rimi

Mujal Eestis: Tartu Rebase Rimi, Tartu Lõunakeskuse Rimi, Haapsalu Rimi, Jõhvi Rimi, Rakvere Põhjakeskuse Rimi, Narva Rimi, Pärnu Rimi, Võru Rimi, Viljandi Centrumi Rimi, Viljandi Uku Rimi.

Muude kauplusekettide kauplused: Türi Konsum, Paide Maksimarket ja Rannamõisa Selver Haapsalu lähistel.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab alates 2010. aastast Avatud Eesti Fond.