Sellel nädalavahetusel (14.-15. juunil) Esna mõisas Järvamaal toimus suur ökokogukondade kokkutulek. Kavas olid ettekanded, avatud ruumi arutelud, praktilised töötoad ja lihtsalt mõnus olemine. Üritusel osales ligi 120 inimest.

Tänavuse konverentsi ettekanded rääkisid erinevatest ökokogukondadest maal ja linnas. Töötubades tehti praktilisi töid seoses ökoehitusega, harrastati joogat, õpiti käsitööd, tutvuti kohaliku ajalooga ning tehti palju muudki põnevat. Üritusel osales ka väliskülaline Portugali Tamera ökokogukonnast.

Üle-eestiline ökokogukondade kokkutulek toimus juba teist korda. Esimene sarnane ettevõtmine toimus koos samateemalise konverentsiga Lilleoru keskuses 2006. aastal. Ökokogukondade kokkutulekud on olulised, kuna need ühendavad sarnase mõtteviisiga inimesi ja aitavad luua aktiivset arutelu.

Seekordset kokkutulekut korraldas MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus, mis loodi 08.02.2008 Esna mõisas.

Ökokogukonna all mõistame kogukondi, mis liiguvad suurema säästlikkuse poole läbi tervikliku ja süsteemse maailmakäsitluse, mis integreerib ökoloogia, hariduse, osaleva otsustusmehhanismi, säästvad tehnoloogiad ja majandustegevuse. 

Ühenduse eestikeelne kodulehekülg on ka nüüdsest avatud. Selle leiate aadressilt kogukonnad.ee

Pilte tänavusest ökokogukondade kokkutulekust saab vaadata Bioneeri portaali pildigaleriist: bioneer.ee/galerii