REHAbiliteerimise idee on peaaegu 2 aastat idanenud, aga eile oli mul ikkagi raske oma silmi uskuda. Riisusime 5 tunniga julgelt üle 20 000 ruutmeetri! Kokku käis aktsioonilt läbi üle 120 inimese - tuli noori ja vanu, tuli fänne ja juhuslikke möödujaid, isegi abilinnapea pani käed külge. Kui kell 17 lõpuks pimedaks läks ja vihma sadama hakkas, kogunes võidukaid kestvusriisujaid Baeri kuju juurde veel koguni 20. Kümmekond neist olid ametis aktsiooni algusest lõpuni. Planeeritud ala sai tänu teile riisutud.

Mida me tõestasime?

  • Esiteks seda, et neil tartlastel, kes rumalat lehepuhumist ei salli, on tõsi taga. Ootame, et linn seda sama tõsiselt võtaks.
  • Teiseks seda, et iga töö jaoks ei pea kasutama kõige võimsamat vahendit. Rõõm ühiselt kondimootori jõul tehtud tööst võib olla suurem, kui nafta põletamisest saadud (sageli näiline) mugavusvõit.
  • Kolmandaks seda, et Tartus on kogukondlikud algatused linnaruumi mõjutamiseks võimalikud ja vajalikud. Meie jagatud ruum on meie kõigi asi.

Kogu meie tiimi nimel südamest aitäh, head tartlased. Aitäh toetuse eest ja aitäh töö eest. Aitäh vabatahtlikud, kes te ka enne ja pärast aktsiooni abis olite. Aitäh Harryle HKPst. Aitäh Salvestile.

Ja minu poolt isiklikult maani kummardus Lõpp Leheföönitamisele/REHAbiliteerime Tartu tiimile, kelleta üldse midagi toimunud poleks. Aitäh, Kristina (Facebooki-maagia), Kertu (disain ja fotod), Krõõt (mõtte- ja kirjatööd), Madis (ideed ja tehnotugi) ning Evelina (meediasuhtlus, sõnumiseade, toitlustus, varustus ja kümme muud asja).

Kuigi lehekoristuse hooaeg on suuresti läbi, siis Lõpp Leheföönitamisele ei lõpeta. Varsti on käes talv ning me ootame teie pilte-videosid lumeföönitamisest.

Seni saame ehk kõik veidi rahu ja vaikust nautida.