Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetaja Anna Hints kutsub kõiki naisi kolmapäeval, 17. juunil kell 19 Tartusse Toomemäele endise sünnitusmaja ümber regilaule laulma.

Kuigi sünnitusmaja selles hoones enam pole, on paik paljudele inimeste jaoks mälestustega seotud. Sünnitusmaja ümber laulmine on austusavaldus sellele paigale ning kõigile naistele ehk emadele ja tütardele.

15. - 22. juunini Tartu Toomemäel endise sünnitusmaja juures toimuv kohaspetsiifiline fotoinstallatsioon „Ema ja tütar” on osa Anna Hintsi diplomitööst mis on pühendatud naiseks ja emaks olemisele, sündimisele kui pühale aktile. 18. juunil lisandub fotoinstallatsioonile üheks päevaks ka helitaust.

Naiste laulu saatel sõlmitakse sünnitusmaja ümber punased ja sinised lõngad. Pühade puude külge lõnga sidumine on vana komme. Laulu saatel lõnga sidumine sünnitusmaja ümber märgistab paiga kui püha koha.

Sünnitusmaja kolis Toomemäelt Maarjamõisa haiglasse 2008 aasta detsembris. Hetkel seisab hoone tühjana ja kuulub Tartu Ülikoolile, kes pole veel remondiga alustanud.

Installatsiooni autoril Anna Hintsil on Toomemäel asunud sünnitusmajaga oma side.  Ta on ise Toomemäe sünnitusmajas sündinud ning sünnitas seal 24. aastat hiljem ka oma tütre.

Näitus „Ema ja tütar” jääb Toomemäele kuni 22. juunini. Pärast seda saab fotoinstallatsiooni vaadata Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis.