Tartlased on arvamusel, et lehepuhurite kasutamisega on Tartus selgelt liiale mindud! Vabatahtlikud on valmis rahu taastamiseks ja reostamise piiramiseks ise käed külge panema? Tõestamist ootab, et reha on endiselt aus töövahend? Seepärast ühendavad Tartlased rehad! Laupäeval, 2. novembril kell 12-17 on oodatud kõik kogukondlikule ühisriisumisele Toomemäel, et Tartu REHAbiliteerida!

  • Bioneeri uudised
  • 15. oktoober 2019
  • Foto: Vihmasadu Vallikraavi Tänaval 11.09. 2019. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Kui VAJAD talguteks REHA, registreeri siin.

Võtame kätte rehad ning riisume ära nii palju lehti, kui jõuame. Säästame meie kõigi jagatud linnaruumi müra- ja õhureostusest. Ühtlasi saadame sellega linnavolikogule sõnumi: tartlased ootavad, et puhurite suhtes midagi otsustavalt ette võetaks!

Kogu perele mõeldud talgupäev algab kell 12:00 Rotundi kohviku juures ning kestab orienteeruvalt 17:00-ni. Kavas on riisuda Toomemäe seda poolt, mis jääb Inglisillast Tartu Ülikooli muuseumi ehk Toomkiriku varemete poole. Lisaks rehitsemisele jagub tööd lehtede kokku kogumisel. Lehed kanname konteinerisse, millega need komposteerimisele viiakse.

Reha puudumisel saad selle kohapeal laenata. Võimalusel võta muidugi kaasa oma isiklik reha ja töökindad. Palun pane kirja end ja kõik pereliikmed, et saaksime rehade üle paremini arvestust pidada. Registreerumine pole kohustuslik, aga nii on meil lihtsam tagada, et soovijad ei jääks rehata. Anna teada ka siis, kui tuled oma rehaga.

Et külm, nälg ja janu töörõõmu ei rikuks, jagame töö tegijatele sooja suppi ning sooja jooki. Väiksematel lastel on võimalik mängida mänguväljakul või kõige suuremas lehehunnikus, mida nende silmad näinud on. Töömeeleolu hoidmiseks on lubatud üles võtta lauluviis ning kindlasti soovime üksteisele ka jõudu tööle!

Pane end soojalt ja mugavalt riidesse, jalga võimalikult veekindlad jalanõud ning kätte kindad ning astu läbi. Naudime head seltskonda, ilusat sügist ja ausat tööd ning REHAbiliteerime Tartu!

REHAbiliteerime toimub koostöös Tartu Linnavalitsuse ning HKP Tartuga, kes üritust mitmekülgselt varustavad ja toetavad.