3. juunil kirjutati Tallinna Tehnikaülikooli Energeetikamajas alla koostöölepped kahe Eesti ülikooli vahel. Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool hakkavad rahvusvaheliste ühisõppekavade alusel koostööd tegema tarkvaratehnika, küberkaitse ning materjalide ja protsesside jätkusuutliku energeetika magistrite koolitamisel. Bioneer käis sündmust kohapeal uudistamas.

Tegemist on jätkuga konkursile, mis kuulutati välja 2007. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt, et leida huvitavaid ja köitvaid erialasid, mida siis pakkuda ka muule maailmale.

Õpinguid kolmel ühise õppekavaga erialal saab alustada juba sel sügisel. Magistrantidele antakse inglisekeelset õpetust mõlemas ülikoolis ning lõpetajad saavad TTÜ ja TÜ ühise diplomi. Õpinguid rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

„Kõik kolm õppekava ühendavad parimat Eesti kvaliteeti kõrghariduse vastavates valdkondades ja näitavad ülikoolide koostöövalmidust, andes innustust ka edasisteks ühistegevusteks,” rääkis TÜ õppeprorektor Birute Klaas.

„Selle ühisõppekava üks eesmärke oli tuua siia välisinvesteeringuid ja miks mitte ka välisüliõpilasi. Siiski ei ole välistudengid meie ainus eesmärk, teretulnud on ka kohalikud üliõpilased,“ ütles Bioneerile TTÜ keemia ja materjalitehnoloogia teaduskonna dekaan Andres Öpik.

Pildid koostöölepete allkirjastamisest leiate: http://www.bioneer.ee/galerii

Lugege lisa: