Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub 16. märtsil tuur rändnäitusel „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel”, mida juhatab geoloog Martin Liira. 

Geoloog ja keskkonnatehnoloog Martin Liira viib läbi tuuri rändnäitusel „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel”, kes oma kogemustepagasi põhjal, olles elanud ja töötanud Teravmägedel, räägib sealsest eluolust. Ta töötas aastatel 2014–2016 Teravmägede ülikoolis, kus oma järeldoktorantuuri käigus uuris merepõhjasetete tugeva kasvuhoonegaasi, metaani ja ilminguid. „Leidsin sealtpoolt polaarjoont endale väga palju sõpru ja piiritu armastuse jääväljade vastu,” nentis Martin Liira.

Näituse „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel” koostamiseks uuriti terviklikult Eesti teadlaste ekspeditsioone Teravmägedele. Esimesed ekspeditsioonid võeti ette juba 1970. aastatel. Käesoleva näitusega toetati Eesti taotlust saada Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks. Näitusele on välja pandud ekspeditsioonidega seotud eesti teadlaste fotojäädvustused ja kirjapandud mälestused ning Tartu väljapaneku jaoks on näitust täiendatud ekspeditsioonide käigus kogutud esemetega. 

Näitus valmis koostöös Eesti Meremuuseumi ja Eesti Polaarklubiga. Näituse koostasid Krislin Kämärä, Katrin Savomägi ja Kairi Põldsaar. 

Näitusetuur Martin Liiraga toimub 16. märtsil kell 18. Näitus on avatud 22. veebruarist kuni 30. juunini Tartu Ülikooli loodusmuuseumi rohelises galeriis õppeklasside kõrval. Sissepääs on tasuta. Muuseumi külastamisel palume järgida turvalise külastuse tingimusi.