3. novembril avatakse Tallinna Botaanikaaias uuenduskuuri läbinud kasvuhoonete kompleks, kus eksponeeritakse troopilisi ja kuivalembeseid taimi. Sellega seoses toimub 3. - 6. novembrini  kasvuhoonete avamisnädal „Sügise eest palmide alla“, mille raames leiavad aset mitmed meelelahutuslikud ja harivad tegevused.

„Väga paljud aastad varjusurmas olnud aed on saanud üha enam investeeringuid ning muutunud omataoliste seas Baltimaade kaasaegseimaks,“ ütles Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr. „Uutes kasvuhoonetes tagatud tingimused annavad taimedele võimaluse kasvada kiiresti nii suureks, et varsti on võimalik kasvuhoones käies tunda end justkui nende taimede kasvukohas ilma pikka reisi ette võtmata. See on meie pimedas ja külmas kliimas kindlasti väärtus omaette,“ rääkis Kähr.

„Kasvuhoonete kompleksi avamisnädal annab aimu botaanikaaia tulevikusuundadest ajaveetmisvõimaluste pakkumise osas,“ sõnas Tallinna Botaanikaaia turundusspetsialist Taavi Puuorg. „Püüame tuua botaanikaaeda rohkem ajaveetmise võimalusi, ühendades meelelahutusliku harivaga,“ selgitas ta.

3. novembril on lisaks pidulikule avamisele botaanikaaias külas Komöödiateater etendusega „Meri ja Orav“. Järgmistel päevadel võtab koha sisse Kinobuss. Linastuvatele temaatilistele filmidele annavad oma kommentaarid filmioperaator ja –lavastaja Rein Maran ning botaanik Urmas Laansoo.

Avanädal lõpeb perepäevaga, mille käigus saavad lapsed võimaluse anda joonistamisega oma panuse multifilmi valmimisse, mida näidatakse botaanikaaias samal päeval.

Kohal on ka firma Vunder esindajad, kes õpetavad näomaalingute tegemist ja viivad läbi joonistamisvõistluse.

Iga päev toimub giidide eestvedamisel mitu ekskursiooni nii botaanikaaia avatavasse kui ka eelmisel aastal valminud subtroopika- kasvuhoonesse.

Rohkem informatsiooni avanädala sündmuste kohta leiab Tallinna Botaanikaaia kodulehelt www.tba.ee  uudiste rubriigist.

Allikas: Tallinna Botaanikaaed