Uuskasutuskeskus kutsub novembris organisatsioone, ettevõtteid ja kogukondi osa võtma kampaaniast „Toome ära!“. Tavapäraselt kevadel toimuv ettevõtmine lükkus viiruseohust tingitud piirangute tõttu sügisesse. Liigseid asju koguneb aga ka piirangutest hoolimata.
- Bioneeri uudised
- 29. oktoober 2020
- Foto: Uuskasutuskeskuses müügil olev mask. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
Uuskasutuskeskus kutsub eeskätt organisatsioone osalema kampaanias mitmel põhjusel. Esiteks on töökohta mugav annetusi tuua. Teiseks ei tea jätkuvalt paljud inimesed, kuhu üleliigseks muutunud heas korras asjad viia, mistõttu võivad veel täiesti kasutuskõlblikud asjad lõpetada kahjuks prügi hulgas.
“Paljud ettevõtted pöörduvad juba otse Uuskasutuskeskuse poole, kui neil on parasjagu käsil renoveerimine või kolimine. Uuskasutuskeskuse abil on võimalik saata kasutuskõlblikud esemed uuesti ringlusse. Selliselt toimides säästame üheskoos keskkonda. Järgmine suur samm on tõsta teadlikkust ka ettevõtete töötajate kaudu. Korralik ese ei peaks lõpetama prügimäel,” rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.
„Toome ära!“ kampaania on ühtlasi ettevõttele hea võimalus ringi vaadata oma ruumides ning vabaneda keskkonnasõbralikult üleliigsest, olgu selleks üksik seisma jäänud kruus, teises nooruses, aga ikka veel töökas veekann või raamatud. Kampaania ettevõttesiseseks korraldamiseks soovitab Uuskasutuskeskus ajutiselt sisse seada eraldi ruumi, kuhu töötajad saavad näiteks paari nädala jooksul kodust asju kaasa tuua. Kokkulepitud kuupäeval tuleb kogutud annetustele järele Uuskasutuskeskuse kaubik. Kampaanias osalemiseks ja kaubiku tellimiseks tuleb kirjutada aadressil esme@uuskasutus.ee. Kampaanias saavad osaleda ettevõtted, kes tegutsevad Tallinnas, Tartus, Paides või Pärnus.
Annetustena on oodatud kõik terved, puhtad ja veel kasutuskõlblikud esemed: rõivad, jalatsid, nõud, mänguasjad, raamatud ja lauamängud, aksessuaarid, spordi- ja hobivahendid, nipsasjakesed, väiksem tehnika ja isegi potililled. Aasta lõpus on väga oodatud lisaks soojad joped-kampsunid ja jalanõud, mille Uuskasutuskeskus jagab raskustesse sattunud inimestele traditsioonilisel jõuluüritusel. Nii on võimalik kohe abivajajateni suunata ettevõtte logota soojad joped, püksid ja kampsunid, mis enam kasutust ei leia.
Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetused ning suunab korralikud esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga sõbralike hindadega müüki. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on 14 kauplust üle Eesti, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee. Uuskasutuskeskus otsib pidevalt, kuidas vanadele asjadele uus elu anda, ja teeb tihedat koostööd näiteks käsitööliste, teatri- ja filmitegijatega, kunstitudengitega. Lisainfot leiab www.uuskasutus.ee.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta