18.–26. november on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks, mille seekordseks teemaks “Korduskasuta ja paranda – anna asjadele uus elu!”. Sellega seoses kutsub Uuskasutuskeskus inimesi puhtaid ja korralikke esemeid äraviskamise asemel korduskasutusse saatma.

  • Jäätmed
  • 17. november 2017
  • Foto: Uuskasutuskeskuse kott ja sassis riiulid. Uuskasutuskeskus

Nädala jooksul jagab Uuskasutuskeskus eri kaubanduskeskustes annetuste jaoks mõeldud kogumiskotte, korraldab mitmetes ettevõtetes kogumiskampaaniaid ning sõidab oma kaubikuga Sauele ja Piritale. Uuskasutuskeskuse turundusjuhi Annika Altmäe sõnul on kõik tegevused suunatud annetamise võimalikult lihtsaks muutmisele, sest inimesed ei leia sageli aega ega viitsimist, et asjad ise spetsiaalselt kuskile kaugele viia. "Me ei taha, et inimese otsus korralik asi prügikasti visata tuleks sellest, et selle korduskasutusse saatmine on liiga keeruline. Nii tuleme me ise sinna, kus inimesed liiguvad – kontorisse või kaubanduskeskusesse," selgitab Altmäe. 

Jäätmetekke vähendamise nädala puhul korraldavad oma kontoris Uuskasutuskeskusele asjade kogumise kampaania Coca Cola Eesti, Toyota Baltics Eesti, Creative Union, EMSL, Heateo Sihtasutus, Public TV, Botaanikaaed, Elektrum, KÜSK, Tehnilise Järelvalve Amet ja Estravel. Annetatakse nii vana kontorimööblit kui ka töötajate kodudes üle jäänud isiklikke esemeid.

Kogumiskotte, kuhu on mugav oma kodumajapidamises üle jäänud uuskasutuseks sobivad asjad koguda, jagatakse jäätmetekke vähendamise nädalal järgmistes kaubanduskeskustes: 

18. november kell 12-16 - Viimsi keskus

19. november kell 12-16 - Ülemiste keskus

20. november kell 17-20 - Solaris keskus

21. november kell 17-20 - Kaubamaja

22. november kell 17-20 - Kristiine keskus

23. november kell 17-20 - Rocca al Mare keskus

24. november kell 17-20 - Järve keskus

Täidetud kotid saab viia Uuskasutuskeskustesse Tallinnas (Liivalaia 29, Tatari 64, Mustamäe tee 5, Erika 14, Punane 50 ja Mahtra 5), konteinerisse Viimsis (Randvere tee 9) või erinevatesse kogumiskastidesse kaubanduskeskustes. Samuti on Uuskasutuskeskus jäätmetekke vähendamise nädalal oma kaubikuga annetusi kogumas 18. novembril kell 11-15 Saue kaubakeskuse parklas ning 25. novembril kell 11-15 Pirita Selveri parklas.

Uuskasutuskeskusele annetamiseks sobivad asjad, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt kasutuskõlblikud, puhtad ja terved. Oodatud on riided, jalanõud, mööbel, nõud, mänguasjad, raamatud, jalanõud, aksessuaarid, hobivahendid, muusika, filmid, tehnika ja isegi toataimed.