Uuskasutuskeskus soovib teha annetamise inimestele üle Eesti mugavamaks ja seepärast külastab keskuse kaubik aeg-ajalt ka neid kohti, kus Uuskasutuskeskuse kauplust ei ole või jäävad lähimad kogumiskohad liiga kaugele. Sel laupäeval, 28.11 kell 11–14 peatub Uuskasutuskeskuse kaubik Ihaste Konsumi parklas, et inimesed saaksid kodust ära tuua majapidamises üleliigseks muutunud, ent jätkuvalt heas korras asju.

Tihtipeale leitakse võimalus rõivad teisele ringile saata, sest rõivaste konteinereid on üle Eesti, aga nõude ja raamatutega võib olukord olla keerukam. Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab tuua nii puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, heas korras raamatuid, kasutuskõlblikku väiksemat kodutehnikat, spordi- ja hobitarbeid kui ka nõusid. Nii ei pea (ega tohigi!) head kraami ära viskama, vaid saab saata uuesti ringlusse.

Uuskasutuskeskus sorteerib annetatud esemed ning suunab need uuesti ringlusse. Enamik annetatud asjadest läheb sõbralike hindadega müüki, et katta kaupluste tegevuskulud. Osa annetustest läheb otse abivajajatele tänu koostööle erinevate organisatsioonidega, näiteks igakuiste sooduspäevade lõpus toetab Uuskasutuskeskus suurperesid. Aasta lõpus on annetustena väga oodatud soojad rõivad ja jalatsid,  mütsid, sallid, kindad ja püksirihmad, mille Uuskasutuskeskus jagab raskustesse sattunud inimestele oma iga-aastasel jõuluüritusel.

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 14, sealhulgas Tartus kaks kauplust, lisaks oma e-pood. Uus- ja taaskasutushuvilised saavad Uuskasutuskeskuse kauplustesse aasta ringi ise ära tuua asju, mis on kodus seisma jäänud, ent ikka veel sellises korras, et võiks kellelegi teisele rõõmu pakkuda. Suurematele esemetele nagu mööbel või mahukam kodutehnika saab Tartus ja selle lähiümbruses kaubiku täiesti tasuta järele kutsuda, saates foto annetatavast esemest ja enda kontaktandmed aadressile kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskesksustest leiab mitmesugust teise ringi kaupa, alates riietest ja raamatutest kuni mööbli ja muude sisustuskaupadeni. Kindlasti leiab Uuskasutuskeskusest ka häid, keskkonnasäästlikke kingiideid jõuluajaks. Need on keskkonnasõbralikud asjad, mille valmistamiseks ei kulu enam ressurssi, kui välja arvata kingi pakkimine või täiendamine maiustuste või enda tehtud käsitööga. Pühade lõppedes võib taaskord sammud seada Uuskasutuskeskusesse, et ära tuua liigseks muutunud jõuluehted, mis järgmisel aastal võib kellegi teise kodu kaunistada. Tänavu rõõmustab juba mõneski kodus pererahvast just Uuskasutuskeskusest leitud korduskasutatav kuusk.

Kuigi Uuskasutuskeskusest võib leida kõikvõimalikke põnevaid asju, mis kellegi jaoks võib olla vajalik, siis on ka neid esemeid, mille ringlusse saatmiseks puudub keskusel võimekus. Uuskasutuskeskus ei võta enda kanda vastutust turvahällide- ja toolide ning gaasipliitide ohutuse eest ning seetõttu ei võta neid asju vastu. Lisaks ei võta Uuskasutuskeskus vastu kineskooptelereid ega ka klavereid.

Lõppeval aastal on Uuskasutuskeskuse kaubik teiste seas külastanud korduvalt Hiiumaad ja sügisel paar korda Viljandit, kus kaubiku külastus on väga hästi vastu võetud. Uuesti hakkab kaubik ringitama jälle uuel aastal, seni saab kaubikut kutsuda järele suurematele esemetele nagu mööbel või kodutehnika Tallinnas ja Tartus ning lähiümbruses, samuti Paides ja Pärnus.
Kui kaubik on juba suuremale kraamile järele kutsutud, siis võib alati kaasa anda ka rõivaid ja teisi annetusi.