Loomapäästegrupp MTÜ (LPG) koputab tänasel „Ülemaailmsel loomade päeval“ autojuhtide südametunnistusele ja palub loomi teepervel või sõiduteel nähes pidurdada, sest viimased ei pruugi kiiresti sõitva masina eest jõuda ära minna.

Õnnetusi loomade ja lindudega juhtub praktiliselt iga päev ja head inimesed saavad nende ravi toetada helistades Loomapäästegrupi täna avatavatele annetustelefonidele 9001313 (5.-) ja 9001414 (10.-). Ka uus loomade erakorralise abi ja nõustamisliini lühinumber 1414 hakkab tänasest tööle. Vanad numbrid 53230230 ja 9002323 töötavad veel pool aastat, kuid seejärel suunatakse need ühe teise loomi toetava projekti käsutusse.

"Meie teedel viga või surma saanud loomade hulk on katastroofiliselt suur ja küllap näevad seda autojuhid isegi kui järjekordsest korjusest mööda sõidavad. Pahatihti pole otsasõitu võimalik vältida, aga kurjajuur peitub eelkõige ükskõiksuses, mugavuses, kiirustamises ning arvamises, et küll loom või lind eest ära läheb", ütleb Loomapäästegrupi eestvedaja Heiki Valner. "Ei nad lähe ühti ja pangu inimene ennast looma olukorda ning püüdku maailma näha sama madalalt ja piiratult."

Koostöös aianduskeskusega „Hortes“ kutsutakse loomasõpru laupäeval, 5.oktoobril kella 12.00 – 16.00 Laagrisse heategevuslikule üritusele „Täpi kutsub külla.“ Loomapäästegrupp rivistab üles poole oma spetsiaalselt loomade transpordiks kohandatud autopargist. Kohal on kahe auto alla jäänud ja üliraskelt viga saanud koer Täpi ning tema elu päästnud dr. Valdeko Paavel Loomade Kiirabi Kliinikust.

Sõle loomakliiniku loomaarstid Merili Kesner ja Ketlin Sõstra vastavad inimeste küsimustele ja nõustavad kuidas lemmikloomi erinevate haiguste eest kaitsta. Aianduskeskusel „Hortes“ on külastajatele üllatused ja nii loterii „Iga loos võidab!“ kui kogu heategevusliku ürituse tulu tervikuna annetatakse liiklusõnnetustes vigastatud loomade ravikulude katteks.

"Olulised on teod, mitte tühjad sõnad ja teiste liikide päästmisel on Loomapäästegrupp end igati tõestanud. Seetõttu oli meie pea üksmeelne otsus just seda organisatsiooni toetada.", lausus  "Hortese" turundusjuht Manuela Kelt ja lisas, et nad on kõik väga suured looduse- ja loomasõbrad ning see on vähim, mida „Hortes“ nende õnnetute „nähtamatute“ ohvrite jaoks teha saab.

Loomapäästegrupi toetusvõimalused:

Hakka püsiannetajaks või tee taskukohane ülekanne Loomapäästegrupi arveldusarvele: EE437700771003183318

Loomapäästegrupp on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, mis tähendab, et isik saab annetatava summa maha arvata maksustatavast tulust. Loomapäästjad järgivad “Annetuste kogumise head tava”.

Sularaha ja tarvikuid võtavad aastaringselt vastu järgmised Loomapäästegrupi koostööpartnerid ja toetajad:

    “Urr ja Nurr” kauplused
    “Koertekeskus” Tallinnas, Sõpruse puiesteel
    Aianduskeskus „Hortes“
    Penneri lemmikloomapoed
    “Viimsi Lemmikupesa”  
    Piia Vilu Väikeloomakliinik Viljandis
    Loomade Kiirabi Kliinik  
     Timmu Loomakliinik  
    Sõle loomakliinik
    Valga loomakliinik