Kutsume sind osalema EUMETSAT, Copernicuse merekeskkonna seire teenuse (CMEMS) ja Keskkonnaagentuuri ühisel häkatoni nädalavahetusel 22-24. novembril Tallinnas (Raja 15).
- Keskkonnaharidus
- 28. oktoober 2019
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Läänemere piirkond on koduks enam kui 85 miljonile inimesele, kellest ligi 15 miljonit elab rannikul. Läänemeri on üks intensiivsemalt kasutatavaid meresid meie planeedil - olgu selleks laevandus, kalandus, energiakaablid ja torustikud või turism ja aktiivne puhkamine, kõik need tegevused mõjutavad ainulaadset Läänemere piirkonda.
Häkatoni väljakutse on leida lahendusi nii praegu kui kaugemas tulevikus Läänemerd mõjutavatele probleemidele ning toetada inimesi nende igapäevaste tegevuste juures. Väljakutse lahendamiseks julgustame sind kasutama värskelt uuenenud Copernicuse mereandmeid, mis on vabalt kättesaadavad ja kasutusvalmis.
Teretulnud on erinevad lähenemisviisid: loo uus lahendus või lisa ookeani-nutikaid elemente olemasolevatele lahendustele. Tee ettepanekuid uudseks andmete visualiseerimiseks nii akadeemilistel eesmärkidel kui Läänemere keskkonna probleemide osas teadlikkuse tõstmiseks. Mobiil, veebirakendused, platvormid või riistvara – valik on sinu!
Eriti oodatud on loovad projektid, milles rakendatakse tehisintellekti ja masinõpet.
Copernicus #OceanHack on rahastatud Euroopa Liidu Copernicuse programmi poolt ning organiseeritud EUMETSAT, CMEMS ja Keskkonnaagentuuri koostöös. Häkatoni käivitab Garage48 ning selle läbiviimist toetab Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide instituut.
Täiendavat infot ideede, auhindade, organiseerijate ja andmeplatvormide kohta leiad:
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta