Ülehomme, 4. juunil algab Aegnal terve nädalavahetuse kestev ettevalmistuskoolitus, millega Vabatahtlik Reservpäästerühm (RPR) valmistub suviseks saare valveks. Käesoleval hooajal tagab RPR seal turvalisust juba kaheksandat hooaega.

Valveks valmistumise käigus tuleb meeskondlikult lahendada erinevaid situatsioonülesandeid - vajadusel anda esmaabi, kustutada tulekahju või kutsuda korrale avaliku korra rikkujaid.  Koolituse eesmärk on õpetada valvesse minejaid reageerima reaalsetele olukordadele, mis saarel võivad ette tulla ning anda neile juurde kindlustunnet vajadusel tõeliste kannatanute abistamiseks. Samuti õpivad osalejad situatsioone lahendades tundma Aegnat. "Loodame, et saarele puhkama tulijad saavad ennast rahulikult ja muretult tunda, teades, et hädaolukorras ei ole abi kaugel", võtsid RPR poolsed projektijuhid Krista Jaamul ja Ülle Sirkas valve eesmärgi kokku.

Aegna saare valvet viiakse läbi 2003. aastast Põhja-Eesti Päästekeskuse algatusel ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Sagedasemad ülesanded on siiani olnud esmaabi andmine (puugihammustused, nõelamised, lõikehaavad, nikastused jms) nii saare külastajatele, laagris olnud lastele kui kohalikele elanikele.

Vabatahtlik Reservpäästerühm mehitab saarel suvehooajaks pideva valve, mis sel aastal algas 1. juunist ning kestab 30. augustini.  Valvemeeskond asub sadamamajas ning on vajadusel  kättesaadav telefoni teel.