Selleneljapäevane veganretsept tuleb põnevalt ingliskeelselt autorilt nimega Maria Eylandt, kes kirjeldab oma tegevust blogis www.happyhealthynourished.com.

See toortatra puder on soojadeks suvehommikuteks ideaalne ja super tervislik hommikusöök või magustoit. Toortatar on meile lihtsasti kättesaadav kodumaine supertoit, mis võiks kuuluda iga inimese söögilauale. Tervislikku toormoosi saab teha suhkru asemel datlitega, mis tõstab moosi toiteväärtust ja teeb sellest korraliku vitamiinipommi. Sellist moosi võib julgelt kuhjata pudrule niipalju kui süda lustib. Mulle meeldib kui moosi on ikka korralikult, nii et jagub iga pudruampsu jaoks.

Koostisained: 

  • 1 tass toortatart 
  • 3 küpset pruunitäpilist banaani
  • 1 spl sidrunimahla
  • 4 pehmet datlit
  • 1 spl kaarobit
Juhised:
1. Pane tatar õhtul likku ja hommikul vala sõelale ja loputa jooksva vee all kuni vesi pole enam limane. 
2. Pane kõik koostisosad blenderisse ja blenderda kuni kõik on ühtlane ja kohev. 
3. Mina ei lisa tavaliselt vett aga kui blender jääb hätta siis võib vajadusel sortsu vett juurde lisada, et mass ringi käima hakkaks. 
4. Serveeri kausis või supitaldrikul ja lisa datli- toormoosi või värskeid marju. Datli-marja toormoos

Konkreetset retsepti ei olegi vaja. Marjade ja datlite vahekord võiks olla umbes 1 osa datleid ja 2 osa marju. See oleneb ka mis marjadega tegu, kuna hapukate marjadega võib rohkem datleid panna ja magusatega jällegi vähem. Kasutada võib, kas värskeid või sügavkülmast üles sulatatud marju.

Kui kasutad pehmeid datleid siis viskad need lihtsalt blenderisse koos sortsu veega ja blenderdad kreemjaks massiks, kui on kõvemad datlid siis on hea neid enne veidi leotada, et nad pehmemaks muutuksid. Marjad purusta kahviga ja sega datlipastaga, soovi korral lisa chiaseemneid.

Kokkuvõte blogist: Alustasin oma blogiga kolleegide soovitusel, kuna paljud olid huvitatud minu tervislikest taimetoidu retseptidest. Kuna kolleegid on erinevatest riikidest, siis sai blogi inglise keelne. Peale poja sündi on jäänud blogimine natuke unarussse nii ajanappuse kui ka läpaka puudumise tõttu. Lähitulevikus plaanin blogile uuesti elu sisse puhuda ja jagada lisaks retseptide ka säästliku elustiili ja vegan lapse kasvatamise teemadel oma teadmisi ja kogemusi.

Eesti Vegan Selts