1.-31. mail toimub rahvusvaheline fotovõistlus Wiki Loves Earth ehk “Looduspärand Vikipeediasse”. Võistluse algatasid 2013. aastal Ukraina vikipedistid, sel aastal korraldatakse see ligi 20 riigis.

Võistluse eesmärgiks on kasvatada teadlikkust looduspärandist ja koguda pildimaterjali looduskaitsealadest ja kaitsealustest üksikobjektidest. Oodatud on fotod Natura 2000 aladest, loodus- ja maastikukaitsealadest, hoiualadest, rahvusparkidest ja loodusmälestistest. Eesti loodusmälestiste nimekirjad koos asukohainfoga maakondade kaupa on leitavad siinsel aadressil.

Esitada võib enda tehtud fotosid, pildistamise aeg võib olla ka varasem. Piltide üleslaadimiseks ja võistlusel osalemiseks on vaja kasutajakontot Vikipeedias või Wikimedia Commonsis, osalevad fotod saavad osaks kõigile vabaks kasutamiseks mõeldud failivaramust. Fotod tuleb laadida pildipanka Wikimedia Commons, üleslaadimisel on vaja lisada pildistatud objekti kood keskkonnaregistri järgi (Vikipeedia nimekirja kaudu üles laadima minnes täitub koodilahter automaatselt).

Eesti osavõistluse korraldab MTÜ Wikimedia Eesti. Auhindu on lisaks Wikimedia Eestile välja pannud RMK ja ajakiri “Eesti Loodus”.

Eesti žürisse kuuluvad loodusfotograafid Arne Ader, Urmas Tartes ja Remo Savisaar.

Parimad pildid osalevad rahvusvahelises voorus, mille võitjad kuulutatakse välja 25. juunil Kiievis. Rahvusvahelise võistluse peaauhinnaks on stipendium sõiduks maailma vikipedistide suurkogunemisele Wikimania, mis toimub 8.-10. augustinil Londonis.