XVIII Viljandi pärimusmuusika festivali alguseni on jäänud napp nädal. 22.-25. juulil toimuval festivalil tehakse seekord koostööd MTÜ Eesti Pakendiringlusega, kes aitab peo käigus tekkivad jäätmed kokku koguda ja taaskasutusse suunata.

Nagu enamikul suvistel vabaõhusündmustel, moodustavad ka Viljandi festivalil tekkivatest jäätmetest lõviosa toidu või jookidega määritud pakendid, millest on tänapäevase tehnoloogia abil võimalik 100 protsenti taaskasutada.

Festivali alalt kokku kogutud pakendijäätmed muudetakse pärast sorteerimist ja tükeldamist graanuliteks. Seda materjali kasutavad mitmed ettevõtted uute toodete toorainena. Pakenditest, mis on taaskasutusmaterjaliks töötlemiseks liialt määrdunud, toodetakse jäätmekütust.

Folgi peateemaks on sedapuhku „Seest tuleb üks tants!", millega juhitakse tähelepanu  eestlaste ehedale tantsukultuurile ja püütakse täiendust pakkuda üha keerulisemaks muutuva koreograafiaga rahvatantsukultuurile. Tantsimiseks on rajatud nii tantsuteater kui ka vabaõhu tantsupõrand.

"Eestis on rohkearvulise osalejaskonnaga lavatantsukultuur, mida iseloomustavad ranged joonised ja head treenitust nõudev koreograafia. Selle kõrval võiks elujõulisena eksisteerida ka vabade inimeste vaba suhtlus tantsu kaudu, nii nagu see meie esiisade puhul toimis," rääkis festivali pealik Ando Kiviperg.

Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis on üle 70 kontserdi, millele lisandub mitukümmend esinemist Rohelisel laval. Samuti on huvilised oodatud maakonnakontsertidele, õpitubadesse, ööülikooli, regilaulupessa, muinasjututuppa, näitustele, pillilaadale ja käsitööhoovi. Koostöös PÖFF-iga on taaskord kavas filmiprogramm.

Festivali programmi leiad siit.