Viljandi linnavalitsusel on plaan 12. augustil eemaldada puud Uuel tänaval ja lähiajal Tartu tänaval eemaldada puid, samas aga ei sisaldanud linlastele tutvustatud Uue tänava esialgne eskiis nii drastilist raiemahtu.

Aastal 2016 linnakodanikele tutvustatud Tartu tänava rekonstrueerimisprojekti järgi oli plaan parklalaienduse tõttu viis pärna maha võtta. Käesoleva aasta mais aga projekti muudeti ning selle järgi kuulub likvideerimisele kogu senine Tartu tänava haljastus. Seetõttu on plaanide ülevaatamine eriti põhjendatud.

Neljapäeval, 12. augustil kella 9–17 toimub Viljandi Uuel tänaval meeleavaldus, millega tahetakse, et Viljandi linnavalitsus muudaks põhiprojekti nii, et säiliksid puud. 

“Kahjuks valitseb tihti olukord, et otsuseid tehakse kiirustades, sest projektirahade tähtajad suruvad peale. See ei tohiks olla argument,” ütles Uue tänava meeleavalduse eestvedaja Farištamo Eller, kes peab oluliseks leida kogu linnale sobiv lahendus.

Üritust korraldavad ja sellel osalevad kohalikud aktiivsed inimesed. Mitme tänava puude mahavõtmist ei ole linlastega läbi arutatud. Uue tänava puhul tutvustati ainult eskiisplaani, mis ei sisaldanud raiet. Põhiprojekti aga ei pidanud linn enam vajalikuks kohalikele tutvustada. 

Ühtlasi on Rahvaalgatus.ee portaalis üleval petitsioon, millega saab anda allkirja kõrghaljastuse säilitamise heaks Viljandi linnaruumis. Petitsiooni algataja Terje Põvvat soovib juhtida tähelepanu sellele, et maailma ootavad teadlaste sõnul ees karmistuvad ilmastikuolud, mis tulenevad kliimasoojenemisest.

“Eestlastel on ehk veel meeles äsja üle kuu kestnud kuumad ilmad, mil varjus on ligi 30 kraadi. Sellised kuumus on inimestele eluohtlik, seda eriti vanemaealisele põlvkonnale. Just linnasisesed rohealad ja parkmetsad oma kõrghaljastusega aitavad selliseid riske maandada. Oluliste rohealade likvideerimine teede laiendamise nimel on seega väga vale otsus,” ütles Põvvat.

Petitsioon on leitav rahvaalgatuse portaalist.