12. aprillini viib läbi Organic Estonia mahekampaaniat, kus juhitakse inimeste tähelepanu Eestis pestitsiidide kasutuse vähendamisele ja mahemajanduse toetamisele. Kampaania eesmärkideks on suurendada põllumajanduses kasutatavat mahepindala 51%-ni ning toimub üleskuse mahepõllu- ja metsamaade registreerimisele, et aidata kaasa globaalsele rohepöördele.

Kampaaniaga seotud Eesti Roheline Liikumine viib läbi sel neljapäeval (8. aprillil kell 18:00) järgmise veebinari teemal "Keskkonnasõbralik toit kui inimõigus!?", kus võtab sõna võtab Eesti Rohelise Liikumise tegevjuht ja projekti "CLIKIS - koolitoidud kliimasõbralikuks" juht Marilin Eessalu. Virtuaalseid lõkkeõhtuid toimub sel aastal veel 10, kõik erinevatel põnevatel ja keskkonnaalastel teemadel.

  • Kuidas ta on 15 aastaga jõudnud kuidas-oma-jalajälge-vähendada-maailmapildist süsteemimuutus-on-vältimatu faasi
  • Kuidas toidu tootmine, kauplemine ja tarbimine on suurkorporatsioonide kontrolli all
  • Miks on vaja süsteemset muutust ning keskkonna- ja inimsõbralikke lahendusi

Marilin on olnud aktiivselt roheline juba üle 15 aasta. Paraku on see aeg hoolimata üldsuse teadlikkuse tõusust näidanud hoopis kliima- ja keskkonnaprobleemide süvenemist, mistõttu on ka tema kunagine kuidas-oma-jalajälge-vähendada-maailmapilt jõudnud radikaalsemasse süsteemimuutus-on-vältimatu-faasi. Viimastel aastatel on ta tegelenud toidusõltumatuse projektidega ning praegu juhib koolitoidu programmi.

Toit on sageli asi, millest isiklikul tasandil alustatakse: valitakse mahetoit, tegeletakse prügisukeldumisega või alustatakse ise toidu kasvatamisega. Kõik need on head ja vajalikud väikesed sammud, kuid meil kõigil on õigus nn juba vaikimisi toidusüsteemile, mis kaitseb keskkonda, võimestab kohalikke kogukondi ning tagab toidujulgeoleku.

Toidusõltumatus (Food Sovereignty) on Eestis ehk veel veidi tundmatu kontseptsioon, kuid ühiskondlike ning klimaatiliste muutuste kontekstis üha olulisem.

Vaata lühikest sissejuhatavat videot toidusõltumatusest.

Osalemiseks registreeri

Üritus on TASUTA ja Zoomi vahendusel.

Aruteluõhtu on osa sarjast, kus Eesti Rohelise Liikumisega seotud inimesed jagavad oma lugusid, soovitud tulevikuvisioone ja väljakutseid.

Ürituste aegu esile kerkivaid visioone ja nõudmisi võetakse arvesse ning veel 9 Euroopa riigi noorte seisukohtatega moodustatakse Euroopa Roheleppele ettepaneku dokument.
Igal üritusel järgitakse turvalisema ruumi poliitikat.


Aruteluõhtu on osa Eesti Rohelise Liikumise projektist "System: reset" , mida rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm. #SystemResetProject