Von Krahli Akadeemia kutsub kõiki huvilisi kuulama ja vaatama loengusarja "Kas on elu pärast kapitalismi?".

Teine nädal Akadeemias

Kolmapäeval, 15. oktoobril kell 19 Von Krahli Kino: dokumentaalfilm "Six Degrees Could Change the World" (2008). Režissöör Ron Bowman, stsenarist Mark Lynas, teksti loeb Alec Baldwin. Film on inglise keeles ja TASUTA.

Efektse visuaaliga loodud film kliimasoojenemise Maad laastavast mõjust. Mark Lynase raamatu „Six Degrees: Our Future on a Hotter Planet“ põhjal. Mark Lynase loeng Von Krahli Akadeemias pühapäeval, 19. oktoobril kell 17!

Reedel, 17. oktoobril kell 19 Von Krahli Akadeemia teine etendus: rahvusvahelise trupi kunstiline reageering Rob Hopkinsi loengule "Muutuvad linnad. Muutuv kultuur", mis peeti 9. oktoobril. Laval on Martin Molinaro (Argentina), Nathan Fuhr (USA), Renzo van Steenbergen (Holland), Sydur Rahman Lipon (Bangladesh), Lukas Kühne (Saksamaa), Riina Maidre, Mart Koldits, Siret Paju, Maike Lond, Inga Salurand (teatrist NO99) ja Bert Raudsep (Eesti). Rob Hopkinsi loengu piletiga soodushind 25.-, teistele 50.- 

Pühapäeval, 19. oktoobril kell 17 Mark Lynase loeng "Kliimamuutused. Globaalne soojenemine" 

Mark Lynas (sünd 1973) on Briti ajakirjanik, kirjanik ja keskkonnaaktivist, kes on peaasjalikult pühendunud kliimamuutuste teemale. Mark Lynase raamat "Six Degrees: Our Future on a Hotter Planet" võitis Royal Society teaduskirjanduse auhinna. Sama auhinna varasemad võitjad on näiteks Bill Bryson, Stephen J. Gould, Roger Penrose, Stephen Hawking. Mark Lynase loengu toetaja on Briti Nõukogu.

Loeng toimub inglise keeles, eestikeelse sünkroontõlkega. Loengu pileti ettenäitajale 24. oktoobri etendus soodushinnaga - Von Krahli rahvusvahelise trupi reageering nädala loengule.

Loengute ja etenduste eel ja järel: "Võta ja jäta!" - asjade vahetus Von Krahli Teatri teisel korrusel asjade toas koostöös Uuskasutuskeskusega! Võtke asjad kaenlasse, tulge Krahli ja vahetage meelepärase vastu välja. Enamasti vahetatakse rahapaberid asjade vastu, meie pakume võimalust jääda võrdsesse seisu: külaline võtab ja jätab, kuid jagab lugusid ning saab rikkamaks.


TULEKUL:

21. oktoobril kell 19 Andrew Cohen uuest valgustusajastust. Cohen on loonud teooria spirituaalsest transformatsioonist, mida nimetab Evolutsiooniliseks Valgustatuseks. Eesmärgiks on uus tase inimeste teadvuses ja kultuuris. Oma ideid esitab ta ajakirjas „What is Enlightenment?“ (asutatud 1991). 

Samal õhtul kuula Coheni funk-bändi Unfulfilled Desires Von Krahli baaris. Bänd:  Andrew Cohen (trummid), Rodrigo Tarraza (saksofon, flööt), Jeff Alpert (vibrafon), Christophe Bonnard (bass).  Unfulfilled Desires (UD) on jazz-funk-rock-bänd. Bändi värske ja eklektiline saund on segu jazzist, klassikast, rockist ja avangardist. Muusikud on päris Prantsusmaalt, Saksamaalt, Tšiilist ja USAst.

Kõik loengud ja etendused salvestatakse ning alates 18. oktoobrist alustab ETV-s igalaupäevane saatesari „Kas on elu pärast kapitalismi?“  Loengute salvestused ilmuvad ka Tallinn 2011 kodulehele, millega kultuuripealinna sihtasutus avaldab toetust Von Krahli Akadeemia ideele. Von Krahli Akadeemia toimub EV90 raames ja kulmineerub Eesti Vabariigi juubeliaasta lõpetamisega 28.novembril.