Väike-Maarja vallas Vorsti külas istutati 730 väikest tammepuud ja pandi seega alus võimsale tammepargile. Tammepargi rajamiseks sai taluperemees innustust algatusest rajada EV 100. sünnipäevaks üle Eesti saja tamme parke, seejuures kasvatades ise tõrudest istikuid. 

Vorsti külas Lepiku talus pandi istikute kasvatamiseks mulda koguni tuhat tammetõru. Neist võrsus üle seitsmesaja korraliku istiku, mis ootasid seni ümberistutamist, et hakata tammikuks sirguma. Septembris kogunes tallu ligikaudu viiskümmend inimest, nende seas ka lapsi, et istutamistöö ühiselt ära teha.

Istutuspäev avati piduliku lipuheiskamisega. Pererahvas tänas appi tulnud sugulasi, külarahvast, sõpru ja tuttavaid. Istutustalgutel osalenud Väike-Maarja valla avalike suhete ja spordiosakonna juhataja Ilve Tobreluts sõnas, et tegemist oli väga hästi korraldatud, võimsaid emotsioone pakkunud ettevõtmisega.

 “Pererahvas oli istutamiseks teinud korraliku eeltöö ning piiranud tulevase tammiku ala aiaga, nummerdanud tammede read ja võimalikud asukohad ning varunud kastmiseks veeanumaid ja kanistreid. Igale istutajapaarile jätkus 32 istikut. Pandi täpselt kirja, mis numbrist millise numbrini ja millistes ridades nende tammed sirguma hakkavad,” kõneles Tobreluts. Iga talgutel osalenu saab edaspidi jälgida oma käega kasvama pandud tammede sirgumist, vajadusel neid kastmas või neile lihtsalt elujõudu soovimas käia.

Taluperemees Jaan Miglai sõnul on tulevastele põlvedele jääva tammepargi loomine lihtsalt nende pere panus oma riigi heaks. Miglai märkis, et kavas on luua ka koduleht, kus tammede sirgumise ja tammepargiga seonduvat avalikkusega jagama hakata. “See idee on küll veel algusjärgus,” ütles Miglai. 


Lugu pärineb Eesti Vabariigi 100 aastapäeva tähistamise leheküljelt.