WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms) on ülemaailmne vabatahtlike liikumine mahetaludes. Vabatahtlikul on võimalus käia erinevates mahepõllumajandusega tegelevates ning ökoloogilist eluviisi harrastavates majapidamistes talunikel abiks. Mõnel inimesel võib see olla ainsaks kokkupuuteks maaeluga. Nii oli lugu ka Sue Coppardiga, kes 1971. aastal Inglismaal otsis linnainimesena võimalust aeg-ajalt maal käia. Talud suhtusid sellesse ettevõtmisse soosivalt ning nii hakkas võrgustik levima.
- Toit ja aiandus
- Geroli Peedu, Terve Elu Ökokalender 2009
- 23. august 2008
WWOOF Eesti tegutseb alates 2007. aasta märtsist eesmärgiga anda inimestele kogemus mahedast maaelust seeläbi edendades mahepõllundust. Organisatsioon on vahelüliks ökoloogilisest eluviisist huvitatud ja seda harrastavate/praktiseerivate inimeste vahel avardades mõlema poole silmaringi.
Vabatahtlikuna saab praegu abiks minna 16 mahetalusse üle Eesti. Põlvamaal vajab abikäsi suur ravimtaime ja ürdiaed, Viljandimaal ootavad lambad ja Saaremaal on võimalus teha nii ökoseepi, kui ka osa saada maherestorani tööpäevadest. Oma mineku peab aga varakult taluga kooskõlastama, et nii talu kui vabatahtlik koosveedetud ajaga väga rahule jääksid. Samuti saavad huvilised kaasa lüüa WWOOF kevad ja sügis väljasõitudel, kus peetakse mahetalus talguid, mõlgutatakse mõtteid mahedast eluviisist ja vahetatakse kogemusi, ikka selleks, et olla teadlikumad ning väärtustada seda, mis meie ümber puhast ja puutumatut.
Mahepõllumajandus nõuab palju aega ja pühendumist ning talus saab töö harva otsa, seetõttu on vabatahtlikud väga oodatud.
www.wwoof.ee
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta