Enamasti toob teadmine rasedusest ja peatselt sündivast titast vanemate ellu korraga nii palju rõõmu kui ka muret. Vähemalt esiklapse ootajaid tabab pesapunumise tuhin ja suure õhinaga asutakse kodu uue ilmakodaniku tulekuks ette valmistama. Mõned pered soetavad enne lapse sündi koguni uue kodu. Bioneer räägibki seekord, mida tasub ümberkorralduste käigus silmas pidada.

Alustage lastetoa ümberkorraldustega nii varakult, kui vähegi võimalik on. Varajane ja rahulik muutuste planeerimine on alati mõistlikum kui kiirustamine ja esimeste ettejuhtuvate asjade ostmine. Endale ajavaru jätmine on eriti oluline, kui soovite ka toa sisustust muuta, tapeeti vahetada või värvimistöid teha.

Värvige tuba ohutute värvide ja lakkidega. Veenduge, et viimistlusvahendid, mida te remondi käigus kasutate, ei hakkaks edaspidi eritama ohtlikke gaase. Võimalusel kasutage keskkonnasõbralikke viimistlusvahendeid.

Lugege lisaks:

Lapseootel ema ülesandeks ei ole seinte värvimine, tapeedi kleepimine, värvilõhnade sees viibimine ja ehitusel turnimine. Need tööd tasub ikka teistele jätta. Ema saab aidata näiteks värvide või mööbli valimise juures.

Eelistage naturaalsest puidust ja lakkimata lapsevoodit. Kui valite siiski lakitud voodi, veenduge, et see oleks kaetud ohutu lakiga ja ei lõhnaks tugevasti. Sama soovitus kehtib ka muu lastetoa mööbli kohta. Plast, vinüül ja saepuruplaat ei ole parimad lastetoa materjalid.

Lugegee lisaks:

Ärge peljake kasutatud mööblit. Nii säästate raha ja hoiate keskkonda. Kasutatud mööblile saab väikese korrastamise abil anda uue elu.

Lugege lisaks:

Kui plaanite enne lapse sündi korteris või majas aknaid vahetada, siis eelistage puidust aknaid. Need hingavad ja saastavad ka vähem keskkonda.

Hakake koristama keskkonnasõbralike puhastusvahendite abil. Valida võib nii poodides müügil olevaid ökovahendeid kui ka looduslike puhastavaid vahendeid nagu sidrun, sooda, vesi ja äädikas. Keskkonnasõbralike puhastusvahendite eelistamine muudab teie koduse sisekliima tervislikumaks ja ei ohusta kasvavat lapsukest.

Lugege lisaks:

Sööge mahetoitu. Mahedat toitu süües saate kindel olla, et see ei sisalda GMO-d, ohtlikus koguses putukatõrjevahendeid, väetiseid ja säilitusaineid. Ema toitumine mõjutab ka kõhus kasvavat beebit. Vältige asovärvidega värvitud toiduaineid. Eelistage pakendeid, mis ei oma toiduga koosmõjusid.

Lugege lisaks:

Vältige kokkupuudet putukatõrjevahenditega. Ema kõhus kasvav loode on mürkide suhtes väga õrn. Teda võivad ohustada ka väikesed kogused. Orgaanilise toidu eelistest me juba rääkisime. Ettevaatlik tasub olla loomadele mõeldud parasiiditõrjevahenditega, putukatõrjevahenditega (eriti pihustatavate vahenditega), sääsetõrjevahenditega, koitõrjevahenditega, kärbsepaberitega ja kahjuritele mõeldud söödalõksudega.

Lugege lisaks:

Avage aken ja tuulutage tuba. Tuulutamata toas on õhk kuni viis korda saastunum kui õues. Tuulutage ka kontoriruume.

Lugege lisaks:

Pühkige tolmu niiske lapiga. On leitud, et kodus lenduvad mürgid lõpetavad oma teekonna kodutolmus. Lapseootel emal ei ole vaja sisse hingata kuiva lapiga üles keerutatud tolmu.

Kasutage keskkonnasõbralikke kosmeetikavahendeid. Ka läbi naha võivad ohtlikud kemikaalid jõuda teie lapseni. Veenduge, et parfüümid, kreemid, šampoonid, seebid ja hambapastad, mida te kasutate, on ikka ohutud.