Kuni detsembri lõpuni saab Tallinna Akadeemilise Raamatukogu fuajees vaata ja tutvuda ökoloogilise ja loova Globe Hope'i rõivadisainiga, mille rõivad on valmistatud erinevatest varem kasutuses olnud tekstiilidest.

Globe Hope on 2003.aastal loodud innovatiivne soome disainifirma, mis kasvas välja soovist luua ja valmistada ökoloogilist ja kvaliteetset moodi korduvkasutusest lugupidavale tarbijale. Globe Hope’i rõivad on sündinud juba valmis toodetest, mis on saanud uue elu. Uudse vormi saanud, moekad, uuesti õmmeldud, värvitud ja trükitud tooted on otsekui osa uuele elule äratatud ajaloost, mis teenivad innovatiivseid ja tänapäevaseid noori. Toodete tegemisel kasutatakse vana haigla- ja armeetekstiili, töörõivaid ja korduvkasutusse läinud kodutekstiili. Globe Hope’il on kindlad seisukohad korduvkasutuse eeliste suhtes, mis väljenduvad kasvõi selles, et isikupärase disaini loomisel kasutatakse jääkmaterjale.

Globe Hope on viimastel aastatel pälvinud suurt tähelepanu nii kodu- kui välismaal. Olulisematest äramärkimistest võiks nimetada haridusministeeriumi Suomi-palkinto aastast 2006 ja Amnesty International Finlandi auhinda Aasta Disainer 2005. Globe Hope on praegu ja ka tulevikus mõjutaja ja eelkäija ökoloogilise moe maailmas.

Globe Hope’i toodang järgib kestva arengu põhimõtteid ja kutsub üles ökoloogilisele ja keskkonnasõbralikule mõtteviisile. Globe Hope’i disainitud rõivad ja lisandid on keskkonnasäästlikud, austades samas inimõigusi, sest kogu tootmine toimub Soomes ja mujal Euroopa Liidus.

Näitus jääb avatuks kuni aasta lõpuni ja on avatud argipäeviti kella 10-20 ja laupäeviti 10-17. Sissepääs on tasuta.