Euroopa Liidu plastiku direktiiv keelab alates tänavu 3. juulist ühekordselt kasutatavate plasttoodete ja oksüdantide toimel lagunevast plastist valmistatud toodete turule laskmise. 2018 võttis Rimi emaettevõte ICA vastu plastistrateegia, mille kohaselt lõpetati ühekordsete plasttoodete sisseost Rimidesse 2020. aasta algusest. Rimi müüb juba täna ühekordselt kasutatavad kohvitopse, taldrikud, söögiriistu, kõrsi ja vatipulki, mis on valmistatud paberist või muust looduslikust materjalist.

„Oleme Rimi plastistrateegiaga sammu võrra ees Euroopa Liidu plastiku direktiivist, kuna lõpetasime ühekordsete plastiktoodete sisseostu tunduvalt varem ning juba täna on Rimidest läbimüüdud suur enamus ühekordsetest plasttoodetest,” sõnas Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats. „Oluline on meeles pidada, et keskkonna seisukohast on kõige jätkusuutlikum teguviis taaskasutus ning kus vähegi võimalik, tuleks asjadest, mida saab kasutada ainult ühe korra, üldse loobuda.”

Katrin Bats märgib, et ka keskkonnasõbralikust materjalist tooted tuleb pärast kasutamist õigesti prügisse sorteerida. „Ei tohi jääda vale arusaama, et nüüd võib needsamad ühekordsed tooted jätta metsa alla komposteeruma. Igal prügil on oma koht ning mida rohkem me anname võimalusi prügi ümbertöötlemiseks, seda suurema teene keskkonnale ning loodusressurssidele teeme,“ lisas ta.

„Üks Rimi ambitsioone on muuta omamärgitoodete pakendid aastaks 2022. ümbertöödeldavateks või korduvkasutatavateks, 2030. aastaks aga koosnevad need juba ringlusse võetud või taaskasutatavatest materjalidest,” lausus Bats.

„Ettevõttes tehakse tööd selle nimel, et leida uusi pakendamislahendusi, mis aitavad kaasa plastiku vähendamisele ning taastuvate materjalide ümbertöötlemisele-taaskasutamisele. 2021 tulevad müügile ka õhemad salatikarbid ning väiksemad kilekotid kala pakendamiseks, mis säästab 35 tonni plastikut aastas,” rääkis Bats. „Tuletan aga meelde, et Rimis võib lahtiselt müüdavat toidukaupa osta hoopis oma korduvkasutatavasse nõusse, mis on kõige keskkonnasõbralikum variant.”