LasnaKino filmiprogrammi avab täna, 18. augustil Kivila pargis algusega kell 20:30 Jaak Kilmi 2017. aasta hoogne seikluskomöödia “Sangarid”. Film räägib lugu kolmest Eesti kuttist, kes põgenevad 1980ndatel Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad.

18-20. august toimuva LasnaKino eesmärk on eripärase filmisündmuse kaudu elavdada Lasnamäe linnaruumi ja innustada inimesi kasutama selle täit potentsiaali. LasnaKino korraldaja MTÜ Lasnaidee kutsub vabaõhukinoga lasnamäelasi ja teisi huvitatuid avastama Lasnamäe looduskauneid paiku ning saama osa erilisest kultuurielamusest!

Filmile eelnevas arutelus (u 45 min) aitavad režisöör Jaak Kilmi ja ajaloolane Sander Jürissoniga avada “Sangarid” filmis käsitletud teemasi kui ka filmi loomise protsessi. Vestleme, milline oli elu 80ndatel üldiselt ning millised väljakutsed ja kogemused olid väljarändajatel tol ajal.

LasnaKino linastused toimuvad Lasnamäe kolmes eri paigus liikudes iga õhtuga linnaosa kaugemast sopist kesklinnale lähemale (vaata kava allpool). Kõik filmid on originaalkeeles eesti ja vene/inglise subtiitritega. Mugavaks filmielamuseks võta kaasa enda istumisalus, tool, pleed, padi jms. VIP kohad (loe: seljatoega mugavad lebolad) on esimestele tulijatele! Täpsema kavaga saab tutvuda ning jälgida LasnaKino sündmust Facebook'ist.

Võta pere, sõber ja naaber kaasa ning saa osa erakordsest  filmielamusest!

LasnaKino rahastab Briti Nõukogu. LasnaKino toimub kinostuudio Allfilm ja heategevusliku organisatsiooni Helpific abil.