15. märtsini saavad Eesti naisteadlased kandideerida L´Oréal Baltikumi „Naised teaduses“ 6000 euro väärtusega stipendiumitele, mida antakse välja koostöös Eesti Teaduste Akadeemia ja UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoniga. Stipendiumitele saavad Baltikumi naisteadlased kandideerida programmi veebilehel forwomeninscience.com/en/home.

  • Bioneeri uudised
  • 5. märts 2019
  • Ülemise pildi pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Sel aastal saavad stipendiumi kaks Eesti naisteadlast, et viia ellu oma uurimistöö loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks esitatakse üks stipendiaat L’Oréali ja UNESCO rahvusvahelisele tõusvate talentide konkursile (International Rising Talent).

Eesti Teaduste Akadeemia koos partnerakadeemiatega Lätist ja Leedust avaldab tunnustustust kõrge rahvusvahelise renomeega ettevõttele, kes peab oluliseks noorte naisteadlaste toetamist ning kutsuvad üles kõiki noori ja säravaid naisteadlasi kasutama erakordset võimalust anda oma karjäärile kiirendus.

UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon tunnustab samuti programmi, millega toetatakse lisaks noortele väljapaistvatele naisteadlastele ka soolise võrdsuse edendamist teadusmaailmas. Komisjoni sõnul on see innustav näide avaliku ja erasektori koostööst selles vallas.

Eelmise aasta stipendiaat, kahe lapse ema ning füüsikalise farmaatsia valdkonnas töötav dr Karin Kogermann usub, et naistel on teaduses võimalik suurt edu saavutada ning tõdeb, et L´Oréal Baltikumi „Naised teaduses“ stipendiumi saamine on andnud talle kindluse, et see mida ta teeb ja mille poole pürgib, on ühiskonnale oluline.

“Edu saavutamine teaduses nõuab ka palju kaasteadlaste ja koostööpartnerite abi, kellega teaduslike küsimuste ja probleemide üle arutleda ning nendele lahendused leida,” sõnas Kogermann.

Ta julgustab ka kõiki noori tudengeid jätkama oma õpinguid ning tegema teadust. „Enda ja oma ideede tõestamine nõuab küll suurt pingutust ja aega, kuid see tunne, et oled lõpuks oma teadustöö abil midagi uut ja olulist avastanud, on seda pingutust väärt,“ lisas Kogermann.

Vaata videot eelmise aasta konkursist siit.

L’Oréali Baltikumi stipendiumiprogrammi Naised teadues tseremoonia Riias, 2018. Foto Janis Salins
L’Oréali Baltikumi stipendiumiprogrammi Naised teadues tseremoonia Riias, 2018. Foto Janis Salins