16. mai on rattasõprade rõõmupäev, siis on kõigil võimalus osaleda rattalaadal ja Muuseumiöö rattatuuril nii Tallinnas kui Tartus.

Algatuse Eesti Rattarikkaks raames korraldab Uue Maailma Selts 16. mail kell 12.00 ratta- ja raamatulaada. Laada korraldamisel on seatud eesmärgiks populariseerida rattakasutust linnas.

Laadal kaubeldakse vanade ja uute ratastega. Rattaid müütama võivad tulla kõik soovijad, nii eraisikud kui ka rattapoed. Lisaks õpetatakse laadal ka turvalist rattasõitu, saab kuulata head muusikat, loetakse luuletusi  ning avatakse raamatulokaal „Kapsad“. Laat toimub Tallinnas, Uue Maailma Seltsimaja juures, aadressil Koidu 82.

Laadalt saavad rattahuvilised suunduda Muuseumiöö rattatuurile. Ratastega saab Muuseumiöö programmi külastada nii Tallinnas kui ka Tartus.

16. mail toimub Muuseumiaasta üks suurüritustest - Muuseumiöö. Muuseumiöö selleaastaseks võtmelauseks on „Öös on asju!”. Muuseumid on tasuta avatud kell 19–24, kus sellel ajal pakutakse väga erilist programmi.

Selleks, et ühendada oma meelistegevus - rattasõit - põneva kultuuriprogrammiga, kutsub algatus Eesti Rattarikkaks kõiki huvilisi Tallinnas ja Tartus ühiselt ratastel muuseume külastama. Ühine sõit annab rattasõpradele hea võimaluse omavahel tuttavaks saada, nautida koos kevadist ööõhku ja külastada erinevaid muuseume. Samuti annavad kogenud rattasõidu spetsialistid häid näpunäiteid sellest kuidas linnas turvaliselt rattaga liigelda.

Tallinnas kogunetakse ühiseks sõiduks kell 17.30 Kultuurikatla juures, aadressil Põhja pst. 27A ja Tartus kell 17.30 Raekoja platsil. 

Eesti Rattarikkaks algatajad: Eesti Roheline Liikumine, Uue Maailma Selts, SA Tallinn 2011, Jalgrattaklubi Vänta Aga ja Eesti Maaülikool. Ettevõtmist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital