Vaba Turg on kõigile avatud ajutine turg, mis põhineb kinkemajandusel, nii et asjad ja teenused liiguvad inimeselt inimesele kinkimise või vahetamise teel. Ära andmiseks sobivad näiteks raamatud, riided, tehnika, kodutarbed - turule võib tuua kõike, mida enam ise ei vaja.

Ainukeseks tingimuseks on, et pakutav oleks veel kasutuskõlbulik. Väiksema koguse asjade väljapaneku eest hoolitsevad korraldajad. Suuremaid esemeid, näiteks mööbel, kodutehnika jm, ei pea kohale tooma, vaid piisab kirjeldusest ja kontaktandmetest. Pärast turgu on korraldajad nõus allesjäänud asju ladustama järgmise turu jaoks. Kes soovib, saab oma esitluspinda ise organiseerida, võib näiteks võtta kaasa riide tänavapinnal kauba väljapanekuks.

Väga väga vaba turg
Foto allikas: Väga Väga Vaba Turg Facebookis

Lisaks on turule oodatud kõik, kes soovivad möödujaid lõbustada demonstreeridas oma oskusi ükskõik millisel alal. Kutsume inimesi muusikat mängima, žongleerima või muid trikke tegema. Väga Väga Vaba Turg on ka seltskondlik üritus, kus saab suhelda erinevate inimestega, vahetada mõtteid ja leida uusi tutvusi.

Esimesed aktsioonid nimega Väga Väga Vaba Turg (Really Really Free Market) korraldati aastal 2004, kui mitmes USA linnas toimusid alterglobalistide aktsioonid FTAA (Ameerika Vabakaubandusala) tippkohtumise vastu. Tartus on sellist antikapitalistlikku üritust tehtud juba kolmandat aastat ning selle suve viimane turg toimub 28.augustil.


Rohkem infot VVVT kohta: www.vabaturg.org