Vastutustundliku ettevõtluse foorum avaldas 2013. aasta jätkusuutliku ettevõtluse indeksi tulemused. Vastutustundliku ning sotsiaalselt- ja keskkonnaalaselt jätkusuutliku äritegevuse eest tunnustati 34 ettevõtet kvaliteedimärgisega. Märgise saajate seas on nii suurettevõtteid kui ka mikro- ning väikefirmasid.

Tulemusi saab vaadata siit lehelt.

Kvaliteedimärgised jagati välja kuld-, hõbe- ja pronkstaseme tugevuskategooriates. Mikroettevõtete kategoorias pälvisid kuldmärgise kodumaise mahetoidu tootja Loodusvägi OÜ ning keskkonna- ja kogukonnasõbralike lastekaupu pakkuv Villapai OÜ.

Suurem osa 54 indeksi ankeedi täitnud ettevõttest püüdlesid märgisele ühises väike-, keskmiste- ja suurettevõtete kategoorias, kus sel korral anti välja vaid hõbe- ja pronkstaseme märgiseid. Võrreldes eelmise aastaga on silmapaistvamad uued märgise saajad Ericsson Eesti AS Tallinna tehas, DPD Eesti AS ning Tallinna Lennujaam AS.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Marko Siller: „Keskkonnasõbralik, oma töötajaid väärtustav ja ühiskonna murekohtade lahendamisesse panustav ettevõtlus omandab aina laiemat kandepinda. Indeksi tulemused näitavad, et jätkusuutlikkuse küsimused laiemas mõttes muutuvad strateegiliselt olulisemateks. Tahame tunnustada kõiki neid, kes oma äritegevuse ühiskondlikust mõjust hoolivad ning selle paremuse suunas juhtimisega teadlikult tegelevad.“

Loe indeksi kohta lähemalt

Seekordse indeksi koostamise viis läbi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EBSi Eetikakeskuse ja KPMG Balticsiga. Tulemuste hindamisse olid kaasatud mitmed oma valdkonna eksperdid, sh Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, Justiitsministeerium, Tarbijakaitseamet, Tallinna Tehnikaülikooli algatus Eesti Mitmekesisuse Kokkulepe, MTÜ Vaba Tahe ja Fairtrade Eesti.


Lugu pärineb algselt Vastutustundliku Ettevõtluse foorumi koduleheküljelt