Maiustused on tõenäoliselt kõige populaarsem jõulukingitus. Eesti armastatuima magusatootja Kalevi turundusjuht Kätlin Sepp avab magusa tootmise ja ostmise kohta fakte, mis võivad üllatada isegi suuri magusasõpru.

 

Mehed armastavad Annekest rohkem kui naised

 

Meeste ja naiste šokolaadimaitse on pisut erinev. Üldiselt eelistavad mehed tumedamat šokolaadi ja näiteks kõrge kakaosisaldusega Bitterit ostavad mehed naistest sagedamini. Seda üllatavam on asjaolu, et erandiks on Annekese tahvel, mis on ainus piimašokolaad, mida mehed naistest rohkem ostavad. Seejuures tasub märkimist, et kommide osas on naistel ja meestel ühine esimene eelistus – pralineekommid. Edasi lähevad arvamused juba lahku, naised eelistavad batoonikesi, mehed dražeesid.  
 

Narvas süüakse kõige rohkem liköörikomme

 

Vana Tallinn likööritäidisega šokolaadikommid on Narvas tõeline hitt, sellest rohkem ostetakse piirilinnas vaid Vana Tallinna martsipanibatoone. Üheski teises Eesti piirkonnas liköörikommid ostetuimate toodete esikolmikusse ei kuulu.
 

Tartu mehed on Eestis kõige piparkoogimaiamad

 

Kõige suuremad piparkoogisõbrad elavad Tartus, kus näiteks novembris osteti 66 protsenti kõigist Kalevi poodides müüdud piparkookidest. Seejuures on mehed suuremad piparkoogitarbijad kui naised.
 

Annekesel on olnud üle 25 erineva ümbrispaberi

 

Viimasel ajal on Kalevi šokolaadid silma paistnud julge pakendiuuendusega, aga aegade jooksul on näiteks Annekese tahvlil olnud vähemalt 25 erinevat nägu. Anneke on Kalevi kõige piimasem šokolaad ning ühtlasi ostetuim piimašokolaad Eestis. Šokolaadipaberit kaunistav Anneke on ajas palju muutunud - pakendit on kaunistanud nii beebitüdruk, erinevas vanuses väikesed piigad kui kaunid teismelised.  
 

Suurim ostukorv Narvas, eakaim püsikunde Pärnus

 

Kui üldiselt on inimeste ostujõud kõrgem Tallinnas ja Tartus ning suuremad ostud tehakse neis linnades, siis näiteks novembrikuu suurima kommipoe ostu tegi üks Narva eraisik, kes ostis ligi 1200 euro eest erinevaid kommikarpe ja šokolaaditahvleid. Kõige krapsakam kõrges eas püsikunde on aga Pärnus, 99-aastase kliendi lemmikuks on Kiss-Kiss kommid.
 

Tartlasest Anne ostab Annekest iga päev

 

Tartu linnas elab üks Anne, kes külastab kommipoodi praktiliselt igapäevaselt juba umbes 10 aastat ja ostab alati 100-grammise Annekese tahvli. Seejuures on märkimisväärne, et see on tema ainus igapäevane ost Kalevi poest. Lisaks elab Tartus üks vahva kunde, kes käib juba aastaid regulaarselt ostmas lahtiseid Komeedi komme, teda tunnevad kõik müüjad samuti nime- ja nägupidi.
 
Kui Tartu kesklinna kommipoe töötajad asendasid Lõunakeskuse poe töötajaid haiguste perioodil, tegid nad avastuse, et Tartus on ka mitmeid püsikundesid, kes käivad vaheldumisi mõlemas poes, osad nendest hommikul ühes ja õhtul teises. Ka statistika kinnitab, et leidub inimesi, kes jagavad oste erinevate kommipoodide vahel, küll aga saab tõmmata reeglina joone e-ostlejate ja poodlejate vahele – mõlemad on oma müügikanalile pigem truud.
 

Jõulutootmine algab südasuvel

 

Enamasti arvatakse, et detsembrikuu on Kalevi kommivabrikus kõige kibedam tööaeg. Tegelikult alustatakse jõulutoodete valmistamisega südasuvel, näiteks sel aastal valmisid piparkoogipallid juba juulis ja augustis. Jõulutootmise põhimaht jääb oktoobrikuusse ning novembri lõpuks on kõik jõulutooted valmis. Sel aastal on Kalevi jõuluvalikus 36 erikujundusega toodet.