Eesti Pakendiringlus paigaldas erinevatesse Tartu ja Narva piirkondadesse 90 uut pakendikonteinerit. Liigiti sorteeritud jäätmeid saab nüüd ära anda kolmekümnes uues kogumiskohas. Igas kogumispunktis on eraldi klaaspakendite, segapakendite ning paberi konteinerid.

Eesti Pakendiringluse juhatuse esimehe Aivo Kanguse sõnul paigaldati konteinerid piirkondadesse, kus liigiti kogutud jäätmete äraandmine vajas elanikele mugavamaks muutmist. “Loodan, et laiem pakendikonteinerite võrk innustab inimesi rohkem jäätmeid sorteerima. Midagi keerulist sellest ei ole, ent sorteerimine on suur heategu keskkonnale,” ütles Kangus.  

Segapakendi konteinerisse võib visata nii kõikvõimalikust plastist pakendid nagu näiteks toidukarbid, kastmepudelid, kile ning šampoonipudelid. Samuti käivad segapakendi hulka metallist pakendid nagu näiteks konservikarbid. Klaasikonteinerisse võib visata nii pandita taarat kui ka klaaspurke, ent eemal tuleb klaasikonteinerist hoida peegli- ja aknaklaas ning lambipirnid. Kellukese-tüüpi segapakendi ja klaasikonteinerid on halli värvi ning märgistatud Eesti Pakendiringluse kleebistega. Hariliku prügikasti kujuga paberikonteinerid on sinist värvi.

Pakendiringluse juht meenutab, et pakendikonteineritesse ei tohi mingil juhul visata tavalist olmeprügi. “Olmeprügi viskamine pakendite sekka võib muuta selle sisu taaskasutuskõlbmatuks ning seega on kõigi korralike sorteerijate vaev olnud asjata. Iga jääde tuleb visata selleks ettenähtud prügikonteinerisse,” sõnas Kangus.

Projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus Ühtekuuluvusfondi jäätmete kogumise, sortimise ja taaskasutusse suunamise arendamise meetmest. 

Uued pakendikonteinerid asuvad Narvas järgmistel aadressidel:

Haigla 5

Fama keskus (Tallinna mnt 19c)

Astri keskus (Tallinna mnt 41)

Tallinna mnt 55 parkla

Pähklimäe Maxima

Kreenholmi 39h (Maxima kauplus)

Kreenholmi 52 (Maxima kauplus) 

Tallinna mnt Maxima (Tallinna mnt 19)

Tiimanni 14

Uusküla tänava ja Uusküla põigu ristumisel asuval platsil

Rakvere, Jõesuu ja A.Juhhanovi tänavate ristumiskohas


Tartus asuvad uued kogumispunktid järgmistel aadressidel:

Riia 29

Vaksali 12B

Pika/Papli tänava plats

Jalaka 56

Näsiniine tänav-Põhjatamme tänav

Mõisavahe tänav

Mäe ja Peetri tänava parkla

Aru ja Muru tänava ristmik

Ujula tänava T100 parkla

Ilmatsalu Maxima

Narva mnt Maxima

Kalda tee Maxima

Veeriku Selver (Vitamiini tn 1)

Vahi Selver (Vahi 62)

Anne Selver (Kalda tee 43)

Jaamamõisa Selver (Jaama 74)

Ringtee Selver (Aardla 114)

ETK kogumisplats (Jaama 72c)

ETK kogumisplats (Tähe 108)