Aadu Luukase SA ootab ettepanekuid missioonipreemia kandidaatide leidmiseks. Missioonipreemia laureaati tunnustatakse 32 000 euroga ning ülejäänud viite nominenti 6400 euroga. Ettepanekud väärikatest Eesti inimestest või organisatsioonidest on oodatud kuni 1. novembrini.

„Eesti ühiskonnas on tähtsad need, kes on tähelepanu keskmises kas oma töö või eluvaldkonna tõttu, kuid väga paljud, kes Eestit sõna otseses mõttes ehitavad, ei paista välja,“ rääkis Aadu Luukase SA nõukogu esimees Indrek Luukas. „Minu isa nimelise missioonipreemia põhiideeks on tunnustada neid, kes on oma eluga ja tegevusega eeskujuks kogu ühiskonnale – oma missioonitunde, pühendumise, siiruse ja ennastsalgavusega. Keda motiveerib kirg ja armastus oma maa, rahva või oma valdkonna arendamise vastu.“

Aadu Luukase SA nõukogu liikme Märt Vooglaiu sõnul on missioonipreemia laiemaks eesmärgiks kutsuda inimesi üles ühiskonna jaoks tähtsatel teemadel sõna võtma ja tegutsema ning tõsta esile neid, kes on seda teinud. „Tahame üles leida inimesed, kes on püsinud varjul, kuid keda tuleks kutsuda lavale," märkis Vooglaid. „Tahame näidata, kes on need inimesed, kes teevad Eestist Eesti. Seetõttu ongi meil auhinna saajaid ehk finaliste rohkem kui üks – sest tunnustuse väärilisi on alati rohkem."

„Missioonipreemiast on seitsme toimumisaasta jooksul kujunenud üks prestiižsemaid ja enim tsiteeritud konkursse. Ometi ei ole Eesti inimesed kunagi just üleliia agarad oma kandidaate esitama – tõelisi üllatusi on ette tulnud harva,“ rääkis Sulev Loo, kes on kuulunud sihtasutuse nõukogusse selle algusaastatest peale. „Kindlasti me ootame tänavu projektile huvitavamat ja tugevamat tagasisidet – usun, et igaüks meist suudaks välja mõelda vähemalt ühe tubli ja teotahtelise inimese või organisatsiooni, kelle kandidatuuri missioonipreemiale tasuks kaaluda.“

Missioonipreemia laureaadi kandidaate võivad esitada kõik Eestis registreeritud avalik-õiguslikud juriidilised isikud, sihtasutused ja mittetulundusühingud. Avaldus kandideerimiseks palume saata elektronposti aadressile: info@luukasfond.ee.

Missioonipreemia laureaaditiitli omistamiseks teeb otsuse Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu koosseisus: Indrek Luukas (nõukogu esimees), Sulev Loo ning Märt Vooglaid. Laureaaditiitel antakse üle käesoleva aasta detsembrikuus toimuval pidulikul tseremoonial.

Aadu Luukase missioonipreemiat antakse välja 2007. aastast. Missioonipreemia on varem pälvinud: Tallinna Lastehaigla Toetusfond (2007); Ajaloolane ning Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov (2008); Vanalinna Hariduskolleegiumi asutaja ja juht Kersti Nigesen ning Sihtasutus Metsaülikool (2009); Liikumispuudega Laste Toetusfond ja Eesti Võrkpalli Liit (2010); Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin ning mõtleja, ühiskonnategelane ja vaimulik Toomas Paul (2011); Narva Kolledži direktor Katri Raik (2012). Lisainformatsioon Aadu Luukase Missioonipreemia 2013 konkursi tingimuste kohta: www.luukasfond.ee.