Taimne Teisipäev korraldab juba neljandat aastat suurejoonelist rahvahääletust, et selgitada välja eestlaste lemmik taimne toode aastal 2023. Rahvahääletus kestab 10. märtsini ning selle tulemusena valitakse välja selle aasta kõige populaarsemad taimsed tooted.

Nagu ka eelneval aastal, on seekord tootekategooriaid kolm: parim piimaalternatiiv, parim lihaalternatiiv ja parim taimne avastus, millest viimane on ka sel aastal täis põnevaid üllatusi. Oma lemmiku poolt on võimalik hääl anda kuni 10. märtsini.

“Kantar Emori läbi viidud avaliku arvamuse uuring näitas, et 40% Eesti elanikest soovib lihatarbimist vähendada. See suur hulk inimesi on ka valdav osa põnevate ja maitsvate taimsete toodete tarbijatest, mis viimastel aastatel suurt tähelendu Eesti kaubandusvõrgus teinud on,” kommenteeris Taimse Teisipäeva kampaaniajuht Liina Sala. “Nüüd otsime nende toodete hulgast rahva lemmikud, et need põnevad tooted saaks vääriliselt esile tõstetud. Igal aastal panustab Aasta Parima Taimse Toote hääletusse mitu tuhat inimest, seega ootame populaarset panustamist oma lemmikute toetuseks ka sel aastal” lisas Sala.

Taimne Teisipäev on üleriigiline kampaania, mis töötab selle nimel, et maitsev ja tervislik taimne toit leiaks koha igaühe - mitte üksnes taimetoitlaste - menüüs.

2023. aasta parima taimse toote nominendid on:

 

Taimsed lihaalternatiivid:

Bon Vegan kergelt suitsutatud tofuviinerid

Crump taimne hakkliha kanepist

Apetit lillkapsatiivad

Thormi taimevalgu talvevorstid

Vici taimsed kalapulgad

Vivera nagitsad

 

Taimsed piimaalternatiivid:

Violife taimne juustualternatiiv Greek White

Naturli Joe`Kurt fermenteeritud mandlijook maasikaga

Valio Oddlygood kaneeli- ja kardemonimaitseline kaerajook

Oatly hapendatud maitsestamata kaeravahepala

Green Vie taimne mozzarella 

Deary glasuuritud taimne vanillidessert

 

Põnevad avastused:

R-kioski taimne hot dog New Dog

Tarplan taimne majonees

Balbiino šokolaadijäätis mandlilaastudega šokolaadiglasuuris

Thormi taimevalgu pelmeenid Aasia stiilis

Karl Fazer kaerašokolaad

Naturale avokaado maitsega määre soolaga