Rahvatervise kampaania Taimne Teisipäev valib juba kolmandat aastat poelettidelt parimat taimset toodet. Rahvahääletuse tulemusel osutus selleaastaseks võitjaks kodumaise lihatootja Maks ja Mooritsa kartuli-kõrvitsa pihvid.

  • Toit ja aiandus
  • 16. märts 2022
  • Foto: Auhinna üleaandmine / Taimne Teisipäev

Maks ja Mooritsa turundusjuhi Mirjam Endla sõnul on nende kui lihatootja jaoks oluline mõelda ka sellele, mis taldrikul peale liha veel on. „Võtame uudise parima taimse toote tiitlist vastu loomulikult suure rõõmu ja tänutundega. Oleme õnnelikud, et meie tooteinnovatsiooni on märgatud ja tunnustatud. Kuigi oleme lihatootja, pöörame tähelepanu oma sortimendi laiendamisele ja nii sündis ka idee hakata valmistama taimseid pihve,“ kommenteerib Endla. Mahlase kõrvitsaga rikastatud kartulipüree pihvid on parimad just võiga praetult, et saavutada krõbe pealispind. Endla sõnul on kartul ja kõrvits Eestimaa inimeste jaoks traditsioonilised toidud, millega on üles kasvanud mitu põlvkonda ja neid kombineerides sündiski võidu pälvinud pihvi idee.

Tooted võistlesid kolmes erinevas kategoorias. Lihaalternatiivide kategoorias said teise koha Naturli nagitsad ning kolmanda koha eestimaise tootja Bon Soya „Iga teine burger“. Taimsete piimatoodete esikolmikusse jõudsid Tere kaera köögikreem, värskelt turule tulnud Jane kaerajook ja väiketootja Kuu Blu juustud. Põnevate avastuste kategooria võitis Bon Soya uus suitsutofu, teisel kohal Põltsamaa värskekapsaborš ja kolmandal Salvesti kaunviljakauss.

Kokku osales veebis toimunud rahvahääletusel 1263 inimest. Taimse Teisipäeva kampaaniajuht ja aasta parima taimse toote konkursi läbiviija Liina Sala on rõõmus, et lihatootjad suurendavad oma sortimenti ja katsetavad ka taimsete toodetega:

„Juba teist aastat järjest napsab tiitli ettevõte, kes ei keskendu vaid taimsetele toodetele. See näitab, et armastus taimse toidu vastu liigub massidesse. Eriti hea meel on näha, kui lihatööstus laiendab oma sortimenti köögiviljapihvidega ja panustab seeläbi rahvatervise edendamisesse.“