Eile, 9. oktoobril 2013 valiti Norras, Sarpsborgis toimunud Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsiooni NSCF üldkoosolekul selle ühenduse uueks juhiks Teaduskeskus AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk.

„See on meie jaoks äärmiselt suur tunnustus, et meid võetakse olulise partnerina, kellele usaldatakse rohkem kui 25 aastat vana organisatsiooni juhtimine,“ ütles AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk.

Põhjamaade Teaduskeskuste Assotsiatsioon (Nordic Science Center Association) ühendab endas pea 50 teaduskeskust Skandinaaviast ning Baltimaadest. Ühenduse eesmärk on tugevdada keskuste omavahelist koostööd läbi ühisprojektide ja -näituste ning erinevate hariduslike programmide. Muuhulgas korraldab ühendus igal aastal konverentsi, kus jagatakse uusimaid teadmisi teaduskeskuste tegevusest. 

Teaduskeskus AHHAA on organisatsioonis tegev olnud üle kümne aasta ning Eestist kuulub sinna veel Energia Avastuskeskus.

AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk on Teaduskeskuses AHHAA töötanud 2004. aastast. Tema tegevusalad on AHHAA  majandus- ning administratiivküsimused ning lisaks peab ta oluliseks rahvusvahelist koostööd. Kolk on ka Euroopa teaduskeskuste ja muuseumide võrgustiku Ecsite juhatuse liige.