Laupäeval, 19. jaanuaril 2013 saab Tartu AHHAAs alguse uus, ohutusteemaline üritustesari “AHHAA pommi- ja päästepäev”, kus tutvustatakse lähemalt päästjate igapäevatööd ja demonstreeritakse, kuidas ohuolukordades õigesti toimida

Näitame, kuidas käituda liiklusõnnetuse korral (ja mida kindlasti teha ei tohiks) ja vaatame, kuidas töötavad demineerijad ja pommirobot. Samuti saab esimesel pommi- ja päästepäeval teada, mida pommid endast üldse kujutavad ning räägitakse ka sellest, et tegelikult on pommiplahvatuse tagajärjed tunduvalt fataalsemad, kui märulifilmides näidatakse.

  • kell 11 sõiduauto lahtilõikamine tehnoloogiasaalis

  • kell 13 pommirobot ja demineerimine tehnoloogiasaalis

  • kell 18 hoiatusloengute sarja avaloeng „Ettevaatust, pomm!“ lektooriumis (tasuta, alla 16-eluaastastastel vajalik täiskasvanud saatja)

Tähelepanu! Sissepääs sõiduauto lahtilõikamise ja pommiroboti töö demonstreerimisele keskusepiletiga. Hoiatusloeng kell 18 on tasuta ning sinna on oodatud kõik huvilised alates 16. eluaastast. Korraldajatel on õigus nõuda vanuse tuvastamiseks isikut tõendavat dokumenti. Kuna loengu käigus näidatakse häiriva sisuga pildi- ja videomaterjali, ei ole üritus nõrganärvilistele soovitatav.