Laupäeval, 19. aprillil kutsub Teaduskeskus AHHAA kõik tehnikahuvilised robootikapäevale, kus võtavad mõõtu 250 Eesti parimat noort robootikut ning oma väljapaneku avab Mehhiko tegeluskunstnik.

AHHAAs toimub laupäeval kooliõpilastele suunatud robootikavõistlus RoboMiku 2014 ning rahvusvahelise robootikavõistluse Junior FIRST LEGO League pilootvõistlus. RoboMiku võistlusest osavõtjad panevad oma oskused proovile robotimängus ja meeskonnatöös, disainivad roboteid ning esitavad žüriile oma projekti.

Lisaks on külastajatel harukordne võimalus uudistada Mehhiko kunstniku Rodrigo G. De San Martíni elektroonilist tähtkuju-installatsiooni „Dorado/Lacerta“. Tähtkujud on joonistatud eriliste elektrijuhtivate värvidega ning vaatajad saavad erinevate tähtede valgust sisse ja välja lülitada. Rodrigo seob oma töödes teaduse, tehnoloogia, kunsti ja heli. Teos valmis koostöös kunstnik Kat Surynega Tartu Trükimuuseumis. Lisaks viib ta läbi kaks led-valgusega seotud töötuba.

AHHAA töötubades saavad külastajaid ise roboteid programmeerida ja legoroboteid meisterdada. Tublimaid robotiehitajaid premeeritakse vahvate auhindadega. Lisaks saavad kõik jälgida humanoidrobotite jalgpallimatši.

AHHAA robootikapäev algab Tartus AHHAA Teaduskeskuses (Sadama 1) laupäeval, 19. aprillil kell 11. Võistlusi vaatama ja töötubades osalema pääsevad kõik keskusepileti omanikud.

FIRST LEGO League (FLL) on 9-16 aasta vanustele õpilastele suunatud programm, mille eesmärk on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Võistluse meeskonnad võivad koosneda kuni kümnest kooliõpilasest ja vähemalt ühest juhendajast.

Täpsem kava