02. juunil toimuv Tartu Ülikooli botaanikaaia aiapäev keskendub sõnajalgade hingeelule ja avab tulikaliste põnevat maailma.

Aiapäeval kell 11.00 algaval loengul räägib botaanikaaia aednik Sten Mander sõnajalgadest ja sammaldest, nende kasvatamisest ning paljundamisest. Kell 12.30 järgneb hobiaedniku Helle Treieri loeng “Armastatud tulikalised varjulistes aiasoppides".

TÜ botaanikaaeda samblaaia rajanud Sten Mander räägib loengus oma kogemustest, kuidas kasvatada ja paljundada sõnajalgu ja samblaid ning kujundada nendega põnevaid varjulisi aianurki,” sõnas aiapäeva korraldaja Katrin Mäeots. “Hobiaednik Helle Treier tutvustab oma loengus tulikaliste põnevat maailma, ta räägib ülastest, adoonistest ja paljudest teistest tuntud ja veel mitte nii tuntud tulikalistest, mis sobivad kasvama just varjulisemasse aeda,” lisas Mäeots.

Aiapäeval müüvad taimi mitmed taimekasvatajad: Elise aed, Ellen Rajatalu, Enno talu, Haideaed, Helga taimeaed, Järvselja Puukool, Nõo Aiaäri, Nõrga talu, Kaevandi Aed, Rebase talu puukool, Riho Teras, Rohelisepäikesemaa, Sulev Savisaar, Valgeanso talu, Veronika Ariva, Viivi Lepik, Viktors Goba, Haavaemand.

Tartu Ülikooli botaanikaaia aiapäev toimub 9. korda. Aiapäeva loengud on huvilistele tasuta, kasvuhoonete külastamine botaanikaaia piletiga. Aiapäeva külalistele pakub kohvi, kooki ja käsitööjäätist kohvik Stepup.