Eile saabus Eesti Metsloomaühingu nahkhiirte hoiukodusse põhjanahkhiir, kelle leidis Kadi Tamberg Tallinnast ümber ehitatavast Rotermanni kvartalist. Nahkhiiretüdruk sai nimeks Nups-Nöps. Leidja sõnul meenutas tänaval maas lebav nahkhiir talle algul kutsu kakat kuid miski siiski oli teisiti, nii et ta pööras tagasi ning sellega ta ka NupsNöpsi päästis.

  • Loomakaitse
  • 17. november 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Koos Nups-Nöpsiga on Eli juures talvitumas kokku nüüd ei rohkem ega vähem kui 9 nahkhiirt: 4 põhjanahkhiirt, 2 ränd hõbe-nahkhiirt, 1 paikne hõbe-nahkhiir ja 2 veelendlast. Nahkhiiri on meile tulnud Tallinnast, Maardust, Pärnust, Narvast, Tartu-, Valga- ja Põlvamaalt. Nahkhiired satuvad meie juurde erinevatel põhjusel. Esmaseks suuremaks põhjuseks on erinevad vigastused mis on tekitatud kas muljumisest või kuhugi kinnijäämisest või siis kasside või lindude poolt. Paljudel juhtudel on nad alakaalulised ja näljas.

Eli on nahkhiirte vastu huvi tundnud, neid uurinud ja aidanud juba aastaid. Tema sõnul on aga tänane sügis eriline sest varasematel aastatel on tema juurde talvituma jäänud vaid 1 nahkhiir. Nüüd, kus Eli meiega liitus ning hakkas metsloomaühingu hoiukoduks, on tal talvituma jäämas 9 nahkhiirt ning pole välistatud et sellise kõikuva sügisilmaga lisandub neid veelgi. Elil siiani kasutuses olnud terraarium (45x30x17,5) on ilmselgelt kitsaks jäänud ja talvituma jäävad ja tervenenud nahkhiired vajavad liikumiseks palju rohkem ruumi.

Oleme leidnud Eli juures talvituvatele nahkhiirtele sobiliku terraariumi. See on piisavalt suur, sinna saab panna peidikuid, oksi ja muud vajalikku. Terraarium on kasutatud kuid heas korras ning maksab 75 eur. Eli on ka välja arvutanud et nahkhiirte ületalve pidamiseks kulub tal koos toidu ja tarvikutega umbes 40 eurot kuus.
Kevadel kui temperatuur on üle +15C pääsevad nahkhiired tagasi loodusesse.

Kui sa tunned et just need haruldased väikesed imeloomad - nahkhiired - on need, keda soovid ellujäämisel aidata, siis palun tee ülekanne meie kontole Swedpangas EE952200221067573100
Selgitus: nahkhiirte talvitumistoetus

Aitamiseks saad helistada meie annetustelefonile
nr 9009933 - annetad 5€
helistades nr 9009955 - annetad 25€.
Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!

Ette tänades,
nahkhiired Mürts, Kukkel, Tigedik, Kisakõri, Puhvik, Tikker, Pupsik, Hüpik, NupsNöps ja perenaine Eli

Aitäh! Palun jagage ka!


Lugu on pärit Eesti Metsloomaühingu Facebookileheküljelt.