Alates 2011. aasta jaanuarist on üldhariduskoolidel võimalik laenutada oma kooli looduskaitseteemalist rändnäitust „Hoia, mida armastad!”, teatas Keskkonnaamet.

15. detsembrist on avatud registreerumine. Selleks tuleb Keskkonnaameti kodulehel  täita tellimisvorm. Enne soovitame kindlasti tutvuda näituse laenutamise tingimustega. Keskkonnaamet vastab Teie tellimusele ühe nädala jooksul.

Näituse kasutamiseks sõlmib Keskkonnaamet kooliga varakasutuse lepingu. Koolil tuleb korraldada näituse transport Keskkonnaameti kontorist kooli ja tagasi. Koolil on õigus näitust kasutada 1 nädala jooksul.

Näituse eesmärgiks on pöörata tähelepanu meie looduse mitmekesisusele ja kaitsele ning selle sihtgrupiks on üldhariduskoolide õpilased. Näitus koosneb Eesti looduskaitset tutvustavatest vibustendidest (10 stendi, alateemadeks: milleks loodust kaitsta, mida ja keda ja kuidas looduses kaitsta, kuidas looduses käituda jne) ja mängulistest eksponaatidest (6 komplekti), mille abil saab näiteks otsida loomakodusid, aidata loomi neid varitsevatest ohtudest mööda, võrrelda meie kodude mõju keskkonnale, mängida looduskaitseteemalist põrandamängu. Näituse jaoks on vaja põrandaalust pinda vähemalt 60m2. Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.